Wpis z mikrobloga

#100procent challenge

Korzystając z tego że mam wolną chwilę, opiszę jaką mam aktualną strategię inwestycyjną.

Generalnie nie poluję na złote strzały, spółki które w kilka dni przyniosą mi 50% zysku. Takie sytuacje się zdarzają, ale niezwykle rzadko. Tak samo nie staram się kupić w dołku i sprzedać na górce - próba przewidzenia gdzie te miejsca się znajdują (w przyszłości) zakrawa na wróżenie z fusów.

Wybieram więc okazje które moim zdaniem mają największe prawdopodobieństwo wystąpienia. Najczęściej szukam pinbarów przy miejscach strategicznych ceny czyli wsparciu lub oporze. Te sygnały dodatkowo są wzmacniane (rośnie prawdopodobieństwo) jeśli przewidywany ruch ceny będzie w kierunku aktualnego trendu.

Co jeśli ominąłem okazję życia? Uwaga tutaj będzie trochę filozofii i mniej tradingu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Osobiście bardziej cenię ludzi, który potrafią powtarzać swoje sukcesy. Jest mnóstwo milionerów którzy trafili na właściwy moment w czasie, media go wylansowały, żyje dostatnie, ale nie potrafi powtórzyć tego sukcesu. Przykłady na których się wzoruję:
- Steve Jobs stworzył Apple, gdy go wyrzucili współtworzył Pixara (polecam film o powstaniu pixara na HBO GO)
- Tomasz Dudziak - współtworzył allegro, sprzedał i stworzył Walutomat (który wraz z internetowykantor.pl tworzą największą w Polsce spółkę wymieniającą waluty online)
- Pieter Levels - twórca Nomad List, Remote OK i Hoodmaps
- Jakub Midel - rodzimy przedsiębiorca, twórca sieci Mobile English, marki odzieżowej Venerdi - zapraszam na jego kanał na YT gdzie dzieli się wiedzą.
Dlatego też nie przejmuje się, że ominąłem okazję życia, bo jeśli potrafię robić to co robię, to takich okazji nie potrzebuję. Co nie zmienia faktu, że jeżeli zauważę taką okazję, to zrobię wszystko by ją złapać ( ͡° ͜ʖ ͡°) I w tym miejscu polecam lekturę "Big Short"

Wracając do meritum:
Aktualnie nie wiem jaką mam przewagę tj. ile % z moich decyzji było trafnych, bo warto zaznaczyć, że nie wszystkie muszą być trafne by wyjść na plus jeśli mamy dobry money management. Staram się nie ulegać plotkom, korzystam tylko z powyższej strategi - tylko w ten sposób jestem w stanie zmierzyć jej skuteczność. Muszę zrobić kilkadziesiąt lub kilkaset transakcji by przewaga się w ogóle ujawniła. Jeśli okaże się, że mam np. 70% poprawnych decyzji a jestem na minusie to znaczy, ze muszę popracować nad MM. Jeśli mam 40% dobrych decyzji, a jestem na plus, to mam zajebisty MM ( ͜͡ʖ ͡zł)

--------------------------------------------------
Obserwuj tag #100procent challenge by zobaczyć jak z 2 000zł robię 4 000zł na #gpw #newconnect #trading
Screen shoty pochodzą ze strony http://bankier.pl/
Poprzedni wpis https://www.wykop.pl/wpis/33920595/
  • 2
  • Odpowiedz
@avrice: Zakładając że mam pełne 2 000zł do dyspozycji szukam spółek które chce kupić - i wykorzystuje do tego połowę kapitału.

Zanim kupię, określam maksymalną stratę jaką przewiduję na spółce i jest to poziom wsparcia, mnożę to razy liczbę akcji do kupienia, jeśli ryzyko jest dla mnie akceptowalne czyli 30-50zł to maks co mogę stracić na tym "zakładzie z rynkiem" to wchodzę. Jak wychodzi więcej, to zmniejszam ilość akcji by czuć
  • Odpowiedz