Wpis z mikrobloga

#zelazko #agd #dom #elektronika #philips

Postanowiłem kupić żelazko ciut lepsze - budżet do 250zł. Trochę poszperałem i znalazłem dwa modele marki Philips(kilka osób bliskich ma tej firmy i chwalą).

- Philips GC3802/20 - 150zł - stopa SteamGlide - 40g/min uderzenie pary
- Philips Azur Performer Plus GC4527/00 - 240zł - stopa T-ionicGlide - 50g/min uderzenie pary

Trochę się naczytałem o stopach żelazka itp. Jednak te u Philipsa mają swoje nazwy i czy one są z "wyższej półki" czy po prostu ceramiczne?

Prasuję głównie jakieś zwykłe t-shirty i koszule(tutaj zwłaszcza musi dobrze prasować).
Chciałbym, żeby posłużyło przez kilka lat(używanie wody destylowanej i dbanie).

Opłaca się dawać 100zł więcej czy będzie jakaś odczuwalna różnica? Jest tu jakiś znawca?
Wołam @Triplesix bo pod jakimś postem pisałeś, że pracowałeś w sklepie z agd :P

Które lepsze?

  • Philips GC3802/20 - 150zł 14.3% (1)
  • Philips Azur Performer Plus GC4527/00 - 240zł 85.7% (6)

Oddanych głosów: 7

  • 7
  • Odpowiedz
@HenryMorgan: bez urazy dla różowychpasków, ale podejrzewam, że może 1% zna się na żelazkach i coś mogłaby powiedzieć oprócz "polecam/nie polecam - tu nazwa", w większości niebiescy pewnie im kupili czy pan w sklepie doradził xd

wiem, że wąski temat ale może akurat znajdzie się przez przypadek ktoś obeznany choć trochę, albo z doświadczenia
  • Odpowiedz
@gundogawa: te wartosci z para to chyba strumien, a nie uderzenie ;) tez prasuje duzo koszul i mam zelazko z rowenty o podobnych statystykach (40g stale, 180 wyrzut), zuzywa wode jak mustang paliwo ale wyprasuje wszystko. Wez cos z automatycznym wylacznikiem dla spokoju ducha, pare razy na rok sie przydaje, szczegolnie jak hodujesz rozowego w domu bo lubia zapominac o takich rzeczach, co do steamglide to sie nie wypowiem, ale to
  • Odpowiedz
  • 1
@Avijk elegancko. Bardzo dużo pary leci, nawet bez wciskania przycisku. Faktycznie zużywa dużo wody, no ale woda w samochodowym kosztuje 2 zł za baniak, więc to żaden problem, żeby dolać jak masz bardzo dużo prasowania.

Polecam.
  • Odpowiedz