Wpis z mikrobloga

W ramach ciekawostki zwrócę uwagę na to, że kilka dni temu złoto osiągnęło najniższą cenę w przeciągu ostatniego roku. Zaraz potem nastąpił ostry wzrost BTC. Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu, gdy BTC podrożał z 30k zł na ponad 60k zł. Z kolei późniejsze spadki BTC wiązały się z sukcesywnym wzrostem ceny złota.

Zaznaczyłem takie najważniejsze punkty na wykresach, ale nie mam póki co czasu, aby pokazać na ile ta korelacja występuje, a wygląda to dość ciekawie, gdy nałoży się wykres jeden na drugi.

Nie żebym kręcił jakąś teorię spiskową, po prostu od paru lat obserwuję to zjawisko i nie zawsze, ale często sprawdza się. Ciekaw jestem, czy w jakikolwiek sposób jest to od siebie zależne.

#bitcoin #kryptowaluty
Pobierz rencznik - W ramach ciekawostki zwrócę uwagę na to, że kilka dni temu złoto osiągnęło...
źródło: comment_5WjbKlAitviVLhoxh0msxawphN9goHAb.jpg
  • 9
Czy teraz nie znaleźli jakiegoś statku który w czasie wojny rosyjsko Chińskiej przewoził złoto? Bo jeśli to wyciągną to złoto powinno zaliczyć Ostry spadek co oznaczało by wzrost btc
@rencznik
@Bauszman: Według mnie nie działa to w tak niezależny sposób. Zazwyczaj wygląda to tak, że kurs złota pikuje w dół, a parę dni później pojawiają się mocne wzrosty BTC. Bardziej widzę w tym jakąś grubą rybę lub nawet jakąś gospodarkę państwową, która sprzedaje swój kapitał w złocie, a później wbija się w kryptowaluty.

@pawlo74: Tutaj też mi się nie wydaje, bardziej ktoś zarabia spore sumy na wzroście, aż do korekty,
@cyberpunkbtc: muszą to robić delikatnie inaczej cena wystrzeliła by w kosmos. Jeżeli próbowałeś kiedyś skupić większe ilości jakiegoś shitcoina z rynku to wiesz jak to działa :)

Racja. O takich grubych rybach mówiłem xd

Edit. czyli banki. Kto ma FED jak nie oni?
@rencznik Złote przede wszystkim jest środkiem tezauryzacji. W związku z tym nie powinno nikogo dziwić, gdy jego cena rośnie podczas kryzysów i gdy cena spada podczas dobrej koniunktury. Wygląda na to, że inwestorzy zaczynają ryzykować bardziej i odchodzą od złota na rzecz instrumentów bardziej ryzykownych. Jednak na wykresie wyraźnie widać, że ten proces od ostatniego kryzysu jest bardzo wolny