Wpis z mikrobloga

Choroby i zło są efektem wyboru człowieka.


@BeetleJuice: O hui ( ͡º ͜ʖ͡º)

To mi przypomina moją ciotkę która raz w trakcie powodzi na południu Polski palnęła, że powodzie są na tych ludzi zsyłane bo są grzesznikami xD.
  • Odpowiedz
  • 13
@Variv: przecież choroba to naturalna rzecz, mechanizm tak samo 'ludzki" jak płynąca woda Nikt chorób nie "zsyła" wynikają po prostu z fizyki świata

@Wzzx Katolicy twierdzą, że zsyla. Dlatego do tego się odniosłem.
  • Odpowiedz
@Rebeliant: Owoc to przenośnia. To obraz czegoś co wygląda zachęcająco dla zmysłów lecz jest złe dla człowieka. Człowiek ma wolną wolę i nie można go było powstrzymać od zrobienia tego co chciał zrobić.
  • Odpowiedz
@BeetleJuice: przecież tu nie chodzi o sam owoc tylko o to, że jest wyraźnie powiedziane, że zrobienie zabronionego czynu daje umiejętność poznania dobra i zła. Jak można winić istotę za zrobienie czegoś złego zanim poznała co jest dobre a co złe?
  • Odpowiedz
Ciocia trochę pojechała po bandzie. Konsekwencją obecności zła na Świecie jest decyzja ludzi i wszystkich ludzi to dotyka.


@BeetleJuice: Widzę że jesteś wielkim fanem odpowiedzialności zbiorowej. Nie specjalnie to dziwi, bo w końcu stary testament napisano prawie 2 tys. lat temu, ale wiesz, raczej w normalnych cywilizowanych krajach nie uważa się teraz czegoś takiego za zdrowe rozwiązania. Wiesz kto stosował odpowiedzialność zbiorową w ostatnich czasach? Kraje totalitarne. Stali, Hitler, ostatnio Kim.
  • Odpowiedz
  • 2
@Variv: to jacyś kiepscy katolicy skoro nie znają własnej religii. W KK zsylanie przez Boga cierpienia jest herezją

@Wzzx Katecheta, siostra zakonna i ksiądz w takim razie dopuścili się herezji. Ciekawe czy papież obłoży ich ekskomunika ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
W KK zsylanie przez Boga cierpienia jest herezją


@Wzzx: Nie znam się, to się wypowiem - że co #!$%@?? przecież Bóg zesłał plagi egipskie, zniszczył Sodomę i Gomorę, utopił wszystko w powodzi, a ty mówisz, że KK uznaje to za herezję?
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: Nie jestem zwolennikiem tak samo jak mój Bóg nie jest. Co też udowodnił odkupując grzech człowieka własną krwią. Od tego czasu nie jesteśmy skazani na odpowiedzialność zbiorową. Każdy, jeżeli tylko chce może choćby w domowym zaciszu lub parku lub nawet w pracy przy biurku w pięć sekund odebrać darmowe zwolnienie z odpowiedzialności zbiorowej wystarczy tylko tego chcieć.
  • Odpowiedz
@Rebeliant: Jak można winić? Nie rozumiem tego. Ojciec mnie nauczył by nie zabijać, nie kraść, nie bić ludzi, unikać narkotyków i niebezpiecznych ludzi. Czy musiałem zabić, ukraść, bić, ćpać i zadawać się ze złoczyńcami by poznać czym jest zło o którym mówił mi ojciec - nie. Może to tak działa.
  • Odpowiedz