Wpis z mikrobloga

Cześć. W mojej firmie padła inicjatywa by przeprowadzić kilka wywiadów z pracownikami na potrzeby promowania firmy. Padło na to, że ja będę za to odpowiedzialny. Najważniejszy będzie dźwięk, wideo na drugim planie. Niestety nie bardzo się znam na tym i mam kilka pytań.
Mam na sprzęt budżet ~800zł.
1. Prawdopodobnie będę zmuszony kręcić aparat + ewentualnie telefon, więc potrzebuję pewnie statywu(może pożyczę od kogoś) + mikrofon? Jaki kupić mikrofon by ogarnął wywiad w zamkniętym pomieszczeniu do wywiadu? Co polecacie? Co jeszcze mi się przyda?
2. Jak to optymalnie nagrać? Oddzielnie dźwięk i wideo? Czy na jednym urządzeniu?
3. Używać sztucznego światła? Czy naturalne?
Z góry dzięki za wszelką pomoc! Pozdrawiam
#filmowanie #filmmaking #dzwiek #kiciochpyta #montaz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ThePawel: tła i stojak na tła. Najlepiej czarne. Tło kosztuje 30 Ziko a nada profesjonalizmu. Możesz się też szarpnąć na parasole. 800 Ziko to spory budżet na amatorkę
@ThePawel:
2. Osobno, większe możliwości i łatwiejszy montaż
3. Ja osobiście radziłbym sztuczne. Jeżeli wywiad będzie trochę trwał to cieniach będzie widać upływ czasu i światłem naturalnym trudniej "manipulować/sterować" niż sztucznym. Jeżeli chcesz postawić na naturalne to bez blend może się nie obejść i nawet trzeba będzie coś dodatkowo doświetlić sztucznym. Jeżeli już sztuczne to ważne aby temperatura światła była jak najbardziej zbliżona do naturalnego (ok. 5500K) i te światła też
@ThePawel:
1.no to statyw przyda się na pewno, jakiś najtańszy nawet. Ważne zebyś złapał poziom.
Mikrofon - Zalman (ZM-MIC1) będzie w porządku. Podpiąć pod gościa go.
Bo ogólnie przy wywiadach takiego typu to dobra taka pchełka, o, jak to co "Iaza" pisał wyżej

2. Z tym czy nagrywać oddzielnie, to najlepiej po prostu wpiąć mikrofon do aparatu i jazda. Najmniejszy problem wtedy będzie i tak w sumie najlepiej wyjdzie w tym
@ThePawel: no to w takiej sytuacji przydałby się rekorder z dwoma wejściami jack na mikro. Gdzie nagra tło, tzn. Ciebie i osobę przed kamerą. Albo zabieg taki, że plansza z pytaniem i odpowiedź do tego
@Peterov: A jeszcze ostatniego pytanie, i jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję!
Jakby szefostwo zmieniło zdanie i miałyby być dwie osoby w kadrze to myślisz, że taka jedna pchełka by dała radę na środku albo do aparatu?