Wpis z mikrobloga

@pawelczixd: To tylko kolejna faza rynku już tak było kiedyś, nawet nie tak dawno bo w okolicach października jak miał wejść fork BTC segwit2x i kilka tygodni po tym wydarzeniu. Najpierw pompowany był bitcoin i wszystkie alty w parze do niego były w dołku, potem gdy już cena BTC była wywindowana do 19k$, ludzie zaczęli przerzucać się na alty żeby więcej zarobić, btc spadł do 16k i zaczał się sezon
  • Odpowiedz
@pawelczixd: moim zdaniem dalej jesteśmy z bear na szerokim rynku, a wzrosty na BTC są spowodowane oczekiwaniami względem odpalenia ETF na Bitcoinie. Takie same ruchy były przy próbie odpalenia ETF na początku 2017 przez braci Winklevoss (szybki wzrost z $750 na $1150), sam wtedy wjechałem w BTC pod wpływem hype na ETF.
  • Odpowiedz
@piterss17:

ludzie zaczęli przerzucać się na alty żeby więcej zarobić, btc spadł do 16k


Zamiana BTC -> alt nie powoduje spadku BTC w $. Sprzedaż BTC za $ (ew. tether) powoduje spadek ceny BTC w $, który następnie jest "małpowany" przez alty jeżeli patrzymy na wartość altów w $ a nie BTC (bo wartość alta w $ wyliczana jest na podstawie kursu alta vs BTC * kurs BTC vs $).
  • Odpowiedz
Tak, ten przecinek po słowie zarobić ma sugerować, że spadek btc nie był spowodowany tym, że ludzie zamieniali go na alty bo wiadomo, że wtedy ktoś dostaje tego bitcoina i jego cena w dolarach się nie zmienia. Natomiast im wiecej ludzi zamienia BTC na jakiegoś alta to również wpływa na jego cenę w $
  • Odpowiedz
Natomiast im wiecej ludzi zamienia BTC na jakiegoś alta to również wpływa na jego cenę w $


@piterss17: Jeżeli dużo osób wymienia BTC na danego alta to prawdopodobnie wartość alta w BTC rośnie, co wpływa na wzrost wartości alt vs $. Natomiast wartość BTC vs $ nie ulega zmianie dopóki ktoś go nie kupuje/sprzedaje za $/tether. Dlatego, według mnie, sprawdzenia ceny altów w $ nie ma totalnie sensu - jedynie
  • Odpowiedz
To o czym mówiliśmy tu od dawna. Ci znienawidzeni bitcoinowcy. Wy shiciarze nie słuchaliście. Teraz mi się tu nie dziw. Ostrzeżenie o tym padało tu od nas po 10 razy dziennie

@cyberpunkbtc chłopie ale o czym ty w ogóle mówisz ? xD niektóre alty spadły, niektóre urosły a z twojej wypowiedzi wynika że zaraz bedzie apokalipsa altów, mun bitkojna czy #!$%@? wie co. Zajmij się analizowaniem BTC bo tylko to dobrze
  • Odpowiedz