Wpis z mikrobloga

Hej
Szukam klawiatury mechanicznej. Wiem że tematów takich jest milion, ale w moim przypadku szukam klawiatury dla osoby piszącej, a nie grającej(ewentualnie okazyjnie). Jestem programistą i zaczęło mnie męczyć używanie klawiatury za 20 pln;)
Ktoś coś? Zależy mi dość poważnie na ergonomii klawiatury, nie chciałbym skończyć z cieśnią nadgarstka:)
#klawiatura #klawiaturamechaniczna #klawiaturymechaniczne #ergonomia #programowanie

wstępnie zastanawiałem się nad Razer Ornata
  • 15
@Mr_Swistak: Corsair K70 LUX MX Blue - tutaj jeżeli dobrze pamiętam to ten model do wyjęcia za 500
Cooler master Masterkeys Pro M White - klawiatura bez podkładki, ale można dokupić, bardzo dobry sprzęt

Ogólnie polecam szukać wśród Corsair oraz Cooler Master.
@qdlatyxes:

ok to powiem tak
switche bronze sa doskonalym balansem pomiedzy komfortem w pisaniu a graniu
klocac sie, dla kogos moglby by byc lepsze switche typu black/green, z tym, ze jedni je lubia, inni nie, wiec szansa 50/50 ze komus takie przypadna, a to sa dosyc twarde sprezyny i mi np. sie mecza palce i spowalnia mnie to ogolnie

mechaniczne klawiatury tez nie sa dla kazdego, mi np najszybciej pisze sie
@Mr_Swistak: Ornata to nie mechanik, to membrana z klikiem, półśrodek. Coś czego potrzebujesz do nakruwiania dobrego, czystego kodu, to Cherry MX Blue + dobre keycapy.
Z doświadczenia powiem, że CMStorm Masterkeys Pro S robi robotę, przy czym nie wygląda odpustowo jak inne gejmerskie. Do tego sciągasz przez Aliexpress keycapy z tak zwanego "thick PBT" i masz konkret maszynę.
No i sam CMStrom ma nawet taką wersję z lepszymi klawiszami - http://www.coolermaster.com/peripheral/keyboards/masterkeys-s-with-superior-pbt-keycaps/
Wicia - @Mr_Swistak: Ornata to nie mechanik, to membrana z klikiem, półśrodek. Coś cz...

źródło: comment_Yywqikt0RUuBpnayMUSxCMI78PKqKJSi.jpg

Pobierz
@Wicia:

Cześć. Gdzie można obecnie dostać takiego Cooler Mastera? Szukam właśnie TKL-a z niebieskimi o takim właśnie nienagannym wyglądzie na potrzeby kodowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@big-pink: ich po prostu nie ma już w dystrybucji ( ͡° ʖ̯ ͡°) nowej nie kupisz, musiałbyś polować na używkę, których nie ma... Teraz widzę, że nowe CoolerMastery mają Gatherony, czyli chińskie podróby Cherry.
Ogólnie dostać klawiaturę która jest TKL, ma dobre niebieskie switche i wygląda minimalistycznie. Ja ogólnie nie używam już Cherry, polecam Kailh Box i np. klawę Hexgears z przełącznikami hot-swapable. Nie jest idealnie minimalistyczna,
@Wicia: No właśnie zauważyłem, że w polskiej dystrybucji jest ich bardzo mało. A sprowadzać nie chcę, bo wtedy nie ma za bardzo możliwości zwrotu. Ogólnie mam już dość szukania i chyba kupię zwykłą membranówkę z Bluetooth ( ͡° ͜ʖ ͡°)