Wpis z mikrobloga

Trafiłem na fajny programik i chciałbym się nim z wami podzielić. Nazywa się Clover i modyfikuje on nieco windowsowy menadżer plików. Normalnie gdy otworzymy kilka folderów, to mamy kilka okien. Po instalacji Clovera mamy jedno okno i karty jak w przeglądarce. Program stworzyli skośnoocy i instalacja jest po japońsku, ale nie trzeba tam nic zmieniać, wystarczy kliknąć duży przycisk instalacji (sam program domyślnie jest po angielsku).

By zmienić ikonkę Clovera na tę z domyślnego eksploratora, trzeba we właściwościach wybrać ścieżkę ikony:

%SystemRoot%\System32\imageres.dll
Ustawienia z jakiegoś powodu się nie zapisują, ale można je ręcznie wymusić, edytując plik config.ini w folderze programu (pro tip: język polski ma numer 1010).
#windows #windows10
Pobierz Kliko - Trafiłem na fajny programik i chciałbym się nim z wami podzielić. Nazywa się ...
źródło: comment_E0LCQIPOIY3cS2cvPU60r9srvcOSzknf.jpg
  • 22
@qbicone: Ale po co mi to mówisz? Jak widzisz na screenie, ja o tym wiem, bo mam je wszystkie wyłączone (z wyjątkiem szybkiego dostępu, z którego korzystam).
@Kliko no fakt myślałem że to też on robi. Karty będą za niedługo domyślnie w Windowsie. Już były w którymś insiderze, ale coś nie pykło i odłożyli w czasie ten ficzer.
@Kryspin013:

nie korzystam z windy od kilku lat między innymi z tego powodu jak UI windy jest zacofane


Wiesz, interfejs Total Commandera to też nowoczesnością nie grzeszy xD
@Kliko: Wiesz, ja głównie wiążę jak to ująłeś "nowoczesność" z funkcjonalnością. Explorator windy się zatrzymał gdzieś na wydaniu Windows XP. Chociaż nie jest aż tak źle: dla przykładu Windowsowy notepad gdzieś na Windows 3.1 xD
@Kryspin013: Akurat windowsowy notatnik jest świetny i mam nadzieję, że nigdy go nie zmienią. Do bólu prosty, dzięki czemu uruchamia się w milisekundę. Chcesz coś szybko zapisać? Notatnik jest w sam raz. Jedynie mogliby dodać licznik słów/wyrazów. Od edycji tekstu są edytory tekstu, a notatnik to jak nazwa wskazuje... tylko notatnik.
Akurat windowsowy notatnik jest świetny i mam nadzieję, że nigdy go nie zmienią


@Kliko: Trollujesz? On się w większości wypadków nie nadaje do otwierania plików. Jeśli się nie mylę to dopiero w tym roku ogarnęli w końcu otwieranie plików zakończonych innym znakiem końca wiersza niż windowsowy...

Od edycji tekstu są edytory tekstu, a notatnik to jak nazwa wskazuje... tylko notatnik.


Chyba nigdy nie korzystałeś z żadnego prostego notatnika pod środowiskami linuksowymi
Trollujesz? On się w większości wypadków nie nadaje do otwierania plików


@Kryspin013: Jakich plików?

W notatniku windowsowym brakuje podstaw jak karty, podział widoku, numery wierszy (nie pamiętam czy są, mogę się mylić) i podstawowe kolorowanie składni...


Ja #!$%@?, na #!$%@? w notatniku dla zwykłego użytkownika kolorowanie składni xD
@Kliko: Każdy inny niż windowsowy plik znakowy. Pobierz cokolwiek z githuba co przypadkiem nie będzie miało windowsowego zakończenia wiersza to będziesz miał cały plik tekstowy w jednej linii.
@Kliko: Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Windowsowy notatnik nie rozpoznaje końca wiersza inny niż windowsowy... Po otwarciu jakiegokolwiek pliku z innym znakiem końca wiersza w notatniku windowsowym nie masz linii - masz tylko jedną linię. Dla przykładu cała konfiguracja jakiegoś programu upchana w jednej linii bez żadnego rozgraniczenia - nawet spacji. Gdzie problem zapytasz? Przecież wystarczy nie korzystać z takich plików wtedy... Problem w tym, że niektóre programy pod windowsem
Pobierz Kryspin013 - @Kliko: Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Windowsowy notatnik nie...
źródło: comment_T3MCNcwmYUpZ8iSppALSm3zi0OvCXKWn.jpg