Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, potrzebuję dobrej porady. Gram Rzepą, cisnę żeby zrobić Mare Nostrum, przyznam że to chyba najlepsza jak dotąd moja kampania. Jak widać integruję już Bagiety pod PU, co się skończy jakoś w 1810 roku (mam inf oraz adm ideas co daje -40% dip annex cost). Została jeszcze do pobicia Wielka Brytania, aneksja Cypru i jedna prowincja wyspiarska od Hiszpanii oraz Austria.
No właśnie Austria jest pod moim PU, posiada ponad 700 dev, a mogę zacząć ją aneksować... w 1812 roku. Nie wiem czy ten czas starczy na zrobienie tego przed końcem gry, bo wychodzi mi na styk. :D
Jest jeszcze opcja porzucenia unii i wojna za 10 lat... nigdy bym nie pomyślał że będę chciał zerwać unię z państwem co byłoby GP i ma 0% LD wobec mnie.

#eu4
Pobierz Egribikaver - Drogie Mirki, potrzebuję dobrej porady. Gram Rzepą, cisnę żeby zrobić M...
źródło: comment_mAHMUunIrSkBU83KlEBmEnVGDMaEoFLm.jpg
  • 9
@asenjo Masz dodatek Rights of Man? Po śmierci lub abdykacji obecnego władcy masz szansę na zintegrowanie państwa które jest juniorem w unii personalnej, bez wydawania żadnych punktów I marnowania czasu, bo mając wystarczająco dużo procent (szans na integrację podczas śmierci władcy) można to zrobić. Szansę mozna zwiększyć przez nawrocenie na twoja religię I kulturę A także dip rep, im większy kraj tym mniejsze szanse.