Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie, Mam taki problem, mianowice piję 1-2 litry coli dziennie latem a w pozostałe części roku ze 2 litry na tydzień. I zastanawiam się czy nie jestem uzależniony. Z jednej strony nie wyobrażam sobie całkowitego odstawienia tej ambrozji a z drugiej chciałbym pić trochę mniej zeby nie wpaść w nałóg. Czy takie ilości to już uzależnienie? Macie jakieś rady w rzucaniu używek? Liczę na Was Mircy i Mirabelki.
#cocacola #pepsi #uzaleznienieodcoli #uzaleznienie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: Znam przypadek, który obecnie leży w szpitalu- dostał ciśnienia i rozwaliło mu niemal trzustkę. Wypijał bardzo dużo coli ( 4-8litrów dziennie - 2-4 butelki 2l codziennie kupował), waży ponad 150 kg spokojnie i ostatnio zaczął bredzić, że jak coli nie wypije to umrze. Oczywiście zaprzecza, że jest uzależniony. Radzę poczytać co robi cola z organizmem. Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem i z głową.
@AnonimoweMirkoWyznania: od coli jak najbardziej można się uzależnić, ja kiedyś budziłam się po nocach, bo mnie ciągnęło, żeby się napić. Teraz zdarzy mi się kupić butelkę raz czy dwa w miesiącu, ale uważam, żeby nie przesadzać. 1-2 litry dziennie to strasznie dużo, rozwalasz sobie tym żołądek, teraz tego nie czujesz, ale to pewnie wyjdzie za parę lat.
OP: @polock
Postaram się zrobić sobie Challenge że przez od 23 Września do 23 Grudnia nie pije Coli a do tego czasu będę pić i od pewnego momentu zmiejszać dawkę o 250 ml co tydzień aż do 0.. Relacje z Challenge będę wstawał na mikro.
Jeśli ktoś chce się przyłączyć do tego wyzwania.. Relacje postujemy pod #nocokechallenge.
Zasady:
1. W czasie Challegne nie piję napojów gazowanych (Chodzi głównie o to