Wpis z mikrobloga

Hej, mam do was takie pytanie. Jakie macie skuteczne sposoby na stres? Bardzo szybko się potrafię zestresować nawet największa pierdołą. Nie mam jakiejś fobii społecznej, normalnie potrafię rozmawiać z ludźmi, ale szybko się stresuje głównie poza domem. Nie byłoby to jakoś uciążliwe gdyby nie fakt, że wtedy bardzo trzęsą mi się ręce przez co umożliwia mi to wykonywanie różnych czynności jak np pisanie. Pije regularnie melisę rano i wieczorem, próbowałem też yerbe. Kupiłem neomag stres i brałem to przez 2 miesiące. W minimalnym stopniu pomogło, jedna dalej to nie to co bym chciał uzyskać. Co ciekawe, jeśli wypije alkohol (nie nadużywam) to ręce mi nawet nie zadrżą, jednak jak jestem trzeźwy problem wraca.
Może macie jakieś sposoby na to? Może ktoś miał podobnie i sobie z tym poradził. Myślałem nad jakimiś lekami uspokajającymi, ale nie wiem czy to pomoże. Wydaję mi się że ten stres jest spowodowany brakiem pewności siebie bo stresuje się najbardziej jak jestem wśród ludzi, jak siedzę w domu występuje to bardzo rzadko.
#stres #melisa #sposobynastres
  • 9
Miewam podobny problem od dawna. Jedyne co na mnie działa, to nucenie pozytywnych piosenek z cała aranżacją ruchową (kiwanie głową, bujanie się, podskoki xD pewnie wyglądam jak debil, ale cóż) Z reguły coś głupiego i chwytliwego, co wpadnie pierwsze do głowy. Żadne specyfiki nie dawały rady, a najzwyklejsze odwrócenie uwagi od problemu okazało się być pomocne. Brzmi głupio, ale może akurat ( ͡ ͜ʖ ͡)