Wpis z mikrobloga

Czy duży deficyt kaloryczny przeszkadza w ćwiczeniu na siłowni, mięśnie się nie będą rozbudowywać? Makro mi się zgadza ale nie ma opcji żebym więcej jadł a według apek różnych to koło 1k deficytu mi wychodzi mimo że się nie ograniczams jedzeniem, czy lepiej dobić kalorii więcej jakimiś lodami np?
#mirkokoksy
  • 11
  • Odpowiedz
@bartt345: > Czy duży deficyt kaloryczny przeszkadza w ćwiczeniu na siłowni, mięśnie się nie będą rozbudowywać?

W sumie jak odjąć "Czy" i "?" to jest to twierdzenie.
No niestety, bez kalorii na plusie nie zbudujesz mięsni(chyba że... no i tu standardowo: jestes poczatkującym itd. ale tu i tak byś musiał mieć kalorii około zera kalorycznego).
  • Odpowiedz
@M4staBl4sta: po prostu zacząłem trochę ćwiczyć ale według apek przy moim normalnym jedzeniu wychodzi mi deficyt 1k kalorii zwykle, dlatego nie wiem czy z takim deficytem ćwiczenia mają sens, czy trzeba dobijać kalorie
  • Odpowiedz
@bartt345 Twoim celem jest masa tak? Skoro mowisz ze makro masz ogarniete i chcesz urosnac to oczywiscie trzeba nadwyzki kalorycznej. Apki czesto kłamią, bo to algorytmy a w dodatku nie kazdy podaje dokladne info. Jesli chcesz otrzymac w miare miarodajny wynik to trzeba troche czasu. Powiedz ile mniej wiecej teraz kcal przejadasz dziennie?
  • Odpowiedz
@bartt345: Apki to tylko orientacyjnie pokazują. Dla przykładu jem 2700kcal, jestem w deficycie, a apka pewnie by pokazała, że przytyję. Od tego czy jesteś w deficycie czy nie, będzie świadczyć m.in utrata wagi. Generalnie jak chcesz budować mięśnie to optymalnie robi się to w surplusie kalorycznym. Jak nie chce Ci się jeść to dobij czymś wysokokalorycznym.
  • Odpowiedz
@bartt345: te apki to tylko wyznaczniki, a nie wyrocznia, ma być tyle i hui, bo jak nie to zaczniesz chudnąć jak #!$%@? i zostanie z Ciebie wieszak. Patrz na to w takich właśnie kryteriach, że powinieneś dążyć do tej sumy kalorii które podaje kalkulator, a nie z dnia na dzień przesiąść się z 2k kcal na 3,5k kcal bo tak podaje kalkulator, zesrasz się a nie zjesz. Po paru tygodniach
  • Odpowiedz
@M4staBl4sta: moim celem nie jest masa tylko ogólna poprawa sylwetki,, teraz przejadamy koło 2k średnio, zawsze jadłem w tych okolicach, jedynie czasami to jakieś słodycze. Podnosiły tylko teraz po prostu zacząłem podliczać, tutaj zgodnie z radami mówią żeby stopniowo podnosić ilość i tak chyba zrobię, a apka niech tylko podlicza
  • Odpowiedz