Wpis z mikrobloga

#zagadka z kategorii #geografia #ciekawostki i troche #prawo polityka

Masz obywatelstwo jedynie hipotetycznego kraju, który należy do EU, ale nie umożliwia podróży bez wizy do żadnego kraju leżącego na amerykańskim kontynencie.

Nie możesz też używać nielegalnych przepraw jakimkolwiek statkiem powietrznym lub wodnym (np. tratwa), a wpław możesz przepływać tylko tam, gdzie można bezpicznie przepłynąć z przeciętną kondycją. Można używać transportu samolotem/promem, o ile przejdziesz wszystkie kontrole graniczne zgodnie z prawem.

Zadanie: Dostań się na teren Stanów Zjednoczonych Ameryki na kontynencie amerykańskim (wyspy się nie liczą)

Jak to zrobisz?
  • 21
: Dostań się na teren Stanów Zjednoczonych Ameryki na kontynencie amerykańskim


@bljatu: a czy są jakieś Stany Zjednoczone Ameryki na jakimś innym kontynencie?
@dobry_dzemik: rozumiem ze z jakichs wysp dziewiczych albo czegos w tym stylu?

Nie no, przeprawa w luku bagazowym czy cargo, dalej liczy sie jako nielegalna przeprawa statkiem powietrznym lub wodnym.

@Jade: Kanada lezy na kontynencie amerykanskim.
chodzi ci o przepłynięcie wpław z Dużej Diomedy w Rosji na Małą Diomedę w USA?


@dwa_szopy: to jest wyspa, a w zadaniu jest wyraznie napisane, ze trzeba sie dostac na teren na kontynencie.

@Jade: ale w regulaminie wykopu nie bylo nic o braku mozliwosci wrzucenia trolli na #czarnolisto
@bljatu: Jakoś przez Gujanę Francuską czy nie o to chodzi?
Albo przez Bahamy i z nich dopłynąć do wybrzeża Miami, tylko nie wiem czy tam potrzeba wizy lecąc np z UK.
@bljatu: Saint Pierre i Miquelon są blisko Kanady, ale cały czas za daleko, by tam dopłynąć wpław, a twój rzekomy kraj nie ma bezwizowego ruchu do Kanady (co jest sprzeczne, bo wszystkie kraje UE na zasadzie wzajemności mają bezwizowy wjazd do Kanady)
Czy ta zagadka ma rozwiązanie? Czy je znasz?


@pawel-niczyporek: przynajmniej jedno, znam je.

@vind: o, widze dwa rozwiazania, z czego jedno dobre (to z Gujana Francuska).
Ale jest jeszcze przynajmniej jedno.

twój rzekomy kraj nie ma bezwizowego ruchu do Kanady (co jest sprzeczne, bo wszystkie kraje UE na zasadzie wzajemności mają bezwizowy wjazd do Kanady)


@ms93: wiem, ale dalem to jako zalozenie na cel zadania.

@mamFAJNYnick: wiem, ale
Pobierz bljatu - > Czy ta zagadka ma rozwiązanie? Czy je znasz?

@pawel-niczyporek: przynaj...
źródło: comment_otSZShXdOF47Hz7nkaRRp8NgAVVj4vDI.jpg