Wpis z mikrobloga

studiował ktoś na #okno #pw #polibuda #politechnikawarszawska? Chodzi mi zwłaszcza o #informatyka. Jak takie studia wyglądają, czym się różnią od zwykłych stacjonarnych, czy jest duży nacisk kładziony na projekty(dla mnie by to było dobre), czy jest wysoki poziom wymagań co do wiedzy, czy faktycznie wszystkie materiały są dostępne online, czy są nagrany wykłady które można oglądać? I czy da się to w praktyce pogodzić z pracą np 3 dni w tygodniu przy założeniu że nie przynoszę roboty do domu tylko idę 3 razy na 8 godzin i spokój? Jak by ktoś nie chciał w wpisie pisać to zapraszam na priv.Jakby co to w zamian mogę też odpowiedzieć jak wygląda to na zwykłych stacjonarnych :) No i ogólnie wrażenia z studiów też mnie interesują, wszystkie informacje będą cenne.Jak z przepisaniem przedmiotów podejrzewam że takie podstawy jak fizyka analiza matematyczna i inne matematyki, wf i angielski to bez problemu? Z ang mam wyrobione 4 semestry zajęć i B2 zdany
  • 12
  • Odpowiedz
@temokkor: > Jak takie studia wyglądają, czym się różnią od zwykłych stacjonarnych

@temokkor: Praktycznie nie ma zajec stacjonarnych, zakres przedmiotow jest podobny.

czy jest duży nacisk kładziony na projekty(dla mnie by to było dobre),


@temokkor: Tak jak wszedzie. Jak chcesz praktyki to chyba nie barddzo wiesz co to sa studia, studia to nie szkola zawodowa.

czy faktycznie wszystkie materiały są dostępne online, czy są nagrany wykłady które można oglądać?
  • Odpowiedz
@FortunaHej: dzięki za odpowiedź :)

czy jest duży nacisk kładziony na projekty(dla mnie by to było dobre),

@temokkor: Tak jak wszedzie. Jak chcesz praktyki to chyba nie barddzo wiesz co to sa studia, studia to nie szkola zawodowa.


u mnie w każdym semestrze był 1 przedmiot zaliczany projektem, a zazwyczaj było około 10-12 przedmiotów na semestr. Jakby tu był 1 przedmiot projektowy na pół semestr to by było fajnie, bo
  • Odpowiedz
@temokkor: ja mialem sporo przepisanego takze nie bardzo wiem jakie sa statystki.

Ale z tego co pamietam to na 1 polsemestrze 2/3 przedmioty zalicza sie przynajmniej czesciowo projektami. Jest projekt zespolowy, 3 przedmioty sa niezaliczane bez projektu. Przy takiej formie w sumie tych projektow jest wiecej niz na stacjonarnych.
  • Odpowiedz
@temokkor: A okno ma ogromny minus, na studia idziesz troche po znajomosci, tam ludzie sa raczej z przypadku, dla papieru, bo ktos im kazal. I "wartosciowych" kontaktow tam poznalem sztuk 2.

Ja studiuje tak z doskoku, raz zalicze kilka przedmiotow na raz, raz nic nie zrobie przez rok.
  • Odpowiedz
@FortunaHej: No to będzie wada, Ja na swoich studiach poznałem ekipę fajną i kilka pojedynczych fajnych osób.

raz nic nie zrobie przez rok.


@FortunaHej: i nie skreślają Cię? Czy masz tyle ECTS w zapasie że i tak przechodzisz na następny rok?albo powtarzasz rok
  • Odpowiedz