Wpis z mikrobloga

@Dakkar: strata materiału Ciebie akurat nie interesuje tylko tego co produkuje. Bardzo często robię takie części gdzie ponad 50% materiału idzie do kosza. Pytania czy zapłacisz więcej za frezowanie czy za formowanie i spawanie. Najlepiej zrób rysunek w jakiś darmowym programie i wyślij do kilku firm. Swoją droga nie wiem jak w Polsce ale w Niemczech są strony gdzie wstawiasz rysunek techniczny i wybierasz materiał a firma drukuje ci na drukarce
  • Odpowiedz
@Dakkar: W zakładzie ślusarskim / mechanicznym z obrabiarkami.

Nie podałeś wymiarów. Nie wiadomo z jaką dokładnością te elementy muszą być wykonane. Czy te po lewej stronie mogą być na przykład spawane?
  • Odpowiedz
@Alemniemiecie: No to tutaj byłoby 99% straty ;-) W jakim programie można zrobić taki rysunek?

@MMARS: Walec na górze miałby mieć 8 cm średnicy, i każde piętro niżej o kolejne 8cm więcej. Łącznie 5 osobnych pięter. W przypadku prostopadłościanu, tak samo. Bok o długości 8cm.

Na dużej dokładności mi nie zależy. Liczy się tylko to, żeby konstrukcja dobrze przyciągała magnes, więc aluminium odpada. W obu przypadkach piętra mogą być spawane.
Dakkar - @Alemniemiecie: No to tutaj byłoby 99% straty ;-) W jakim programie można zr...

źródło: comment_qAgN6IFKM9LjO52z3dzKf0Y5B7glVIpB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dakkar: dla mnie najlepszy jest solidworks niby nie darmowy ale na peb podobno można znaleźć ;p kolega tak mówił. Możesz tez zrobić z tworzywa i podkleic płytki metalowe pod spodem i użyć mocniejszego magnesu np.
  • Odpowiedz
@Dakkar: Idź do jakiegoś ślusarza. Zapytaj się czy będzie chciał coś takiego wykonać z blachy.

Szybciej jednak byłoby na frezarce i tokarce tak jak wyżej radzili koledzy. Przy tym będzie bardzo estetycznie.
  • Odpowiedz