Wpis z mikrobloga

Androidowe mireczki jest taka sprawa, telefon Huawei P8 Lite który ma 2,5 roku zaczął sie zawieszać, mulić i kompletnie nie do użytku.

Wczoraj zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i jeden dzień było elegancko jak nowy a dziś znów muli, aplikacje nie działają.

Czy może mu coś jeszcze pomóc?

Słyszy się nieraz o wgraniu nowego softu, jest szansa że to by go uratowało? Ile taka usługa kosztuje w serwisie?

Bo samemu pewnie tego nie zrobię? Trzeba jakiś specjalny kabel i program?

#android #telefony #gsm #serwisgsm #huawei #huaweip8lite #p8lite #smutnazaba
  • 15
  • Odpowiedz
  • 1
Zrób root albo daj jakiemuś magikowi do zrobienia i pobierz program ze sklepu play fstrim(trimmer). Czyści on taką pamięć podręczna która nie jest dostępna z poziomu telefonu. Da to efekt na dłużej niż fabryczny reset
  • Odpowiedz
@Swipeiro: a który rom najlepiej wgrać? jutro bede czytał na ten temat, nie wiem czy uda mi sie z nim połączyć przez usb bo wcześniej wyskakiwały jakieś błędy a po tym resecie nie sprawdzałem, a w tej chwili go nie moge zresetować
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos Na początku możesz wgrać po prostu czysty bez żadnym modyfikacji. Problemy z usb raczej nie będą problemem co prawda dla każdego telefonu proces wgrywania romu może być trochę inny ale zwykle można sobie poradzić i bez podłączania do kompa
  • Odpowiedz
Chyba tak ale ja myślę że raczej będzie opcja nie aktualizowania. W każdym razie poczytaj o tym romie być może to faktycznie pomoże. Pamiętaj tylko by zawsze instalować wszystko przeznaczone dla twojego modelu. To jest najważniejsza zasady by nie uceglić fona
  • Odpowiedz