Wpis z mikrobloga

Tryb obsługi bezdotykowej w Huawei

Zapewne niektórzy z użytkowników #huawei #emui #android irytuje brak możliwości odblokowania telefonu i wyświetlający się komunikat Nie zakrywaj górnej części ekranu. W moim przypadku wyłączenie tego zabezpieczenia było potrzebne, abym bez problemu mógł odblokować telefon, który jest schowany w "pokrowcu" podczas jazdy na rowerze.

Po niedawnej aktualizacji systemu na telefonie #huawei z ustawień inteligentnej pomocy zniknęła opcja Tryb wyłączenia dotyku i za cholerę nie mogłem znaleźć możliwości wyłączenia tej opcji.

Jeżeli ktoś ma ten sam problem, oto rozwiązanie ... pobieramy z Google Play apkę Settings Database Editor (https://play.google.com/store/apps/details?id=by4a.setedit22). Z rozwijanego menu po prawej stronie wybieramy System Table, przewijamy w dół do wpisów rozpoczynających się na T i zmieniamy wartość touch.disable.mode na 0. Koniec, wszystko działa ;-)

Może komuś się przyda. Sam dzisiaj poświęciłem chwilę na rozwiązanie twego problemu ;o)
ysk - Tryb obsługi bezdotykowej w Huawei

Zapewne niektórzy z użytkowników #huawei ...

źródło: comment_e6BJT0oDU3tFawn1UzziUbplYYMfhbsl.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@CIECIERZYCA: Wcześniej dało się do wyłączyć z poziomu ustawień. Była do tego mniej więcej ścieżka: Ustawienia - Inteligentna pomoc - Więcej - Tryb wyłączenia dotyku.

A teraz kuku, znikło, wyparowało, nima ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ysk_: królu złoty ile ja się tego naszukalem, a wkurzało to bardziej niż niedziałające tagi na wypoku (°°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grub3r: Hue, Hue, ciesze się, że mogłem pomóc :-)

Mała rzecz, a potrafi podnieść ciśnienie...
  • Odpowiedz
@ysk_ dzięki mireczku ( ) strasznie mnie to denerowowalo
To przy okazji bo widzę że rowerowy jak ściągniesz ślad jakiejś trasy to na czym jeździsz? Osmand, viewranger
  • Odpowiedz
@quintic: Na tę chwilę wyklikuję trasę na Stravie, a później odpalam trening z podpiętą trasą. Zazwyczaj są to mniej, bądź bardziej znane drogi, więc nie mam/miałem potrzeby dokładniejszej nawigacji.
  • Odpowiedz
raz już udało mi się to wyłączyć z tej apki ale niedawno ją odinstalowałem i ustawienie sie nid zapisało, teraz nie mogę znaleźć tego ustawienia touch.disable.mode
  • Odpowiedz
@ysk_ rety, dzięki! Jestem na wakacjach i mam telefon w futerale ochronnym, żeby móc robić zdjęcia pod wodą. Nie chciał działać przez to zakrywanie górnej części ekranu. Teraz działa bez zarzutu. Jesteś super :*
  • Odpowiedz