Wpis z mikrobloga

Hej ludzie z #krakow i #rowerowykrakow. Jest taka akcja - ostatnio jadę na rowerze przez ulicę Kolną w Krk i czuję palący się plastik. Ciut dalej oczom ukazał się... budynek z białym dymem. Zadzwoniłem na straż miejską, odebrali zgłoszenie. Następnego dnia zadzwoniłem do SM z zapytaniem czy coś w tym temacie zrobili, ale niestety, zajęli się innym tematem, a na miejsce przybyli kilka godzin po fakcie i już nic się nie paliło...

Proponuję zrobić małą akcję #csiwykop i podjechać na miejsce palenia śmieci, sprawdzić czy plastik się pali, jeśli tak, to dzwonić na SM (nr 986). Ja to zrobię w najbliższym czasie, ale jeśli do akcji dołączy więcej ludzi, to zwiększymy szansę na powodzenie :)

Ulica Kolna jest tuż przy Tyńcu, wałów Wiślanych, Parku Uroczysko Skotniki itd. - wokół jest sporo tras rowerowych, wystarczy ciut zboczyć z głównej trasy.

Poniżej link do miejsca oraz zrzut ekranu.

https://www.google.com/maps/@50.0300724,19.8407321,321m/data=!3m1!1e3

#afera #smog
ventris - Hej ludzie z #krakow i #rowerowykrakow. Jest taka akcja - ostatnio jadę na ...

źródło: comment_0GNAPG54SdsIlv4QLiJYYYDL14xbL7mZ.jpg

Pobierz
  • 4
@ventris: z tego co ostatnio byłem w temacie - jest duży problem z udowodnieniem winy. Właściciel może po prostu nie wpuścić na posesję, a do tego trzeba jakoś zrobić analizę tego co pali. Kiedyś był pomysł, by dronem badać skład chemiczny spalin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale nie jestem na bieżąco, może coś w temacie się pozmieniało.
@Wonziu: Moim zdaniem, warto próbować - SM przyjeżdża na interwencję. Jeśli to nie pomoże, to można szukać pomocy gdzieś indziej, np. popytać inicjatywy Krakowski Alarm Smogowy.

Nie wiem kiedy będę tam na rowerze, ale jeśli ktoś będzie wcześniej, to może coś zdziała(my).