Wpis z mikrobloga

#android mam w domu dwie sieci WiFi; jedną w jednym pokoju, drugą w drugim ("share connection" z Windows IoT). Muszę się między nimi przełączać ręcznie, bo nie sięgają do końca przez cały dom, a więc połączenie niby jest, ale już gdy włączę sobie grę nie w salonie, a w sypialni, a będę połączony z tą drugą - mam lagi. Czy da się jakoś zautomatyzować żeby telefon sam się przełączał między sieciami na tę z lepszym sygnałem?
  • 3
@Capt_S: jak to się nie sprawdzi, to może repeater sobie podłącz w sypialni do tego routera, co masz na słabszym zasięgu, drugie wifi możesz wtedy albo zlikwidować, albo olać. Aczkolwiek wie sieci w jednym mieszkaniu będą sobie przeszkadzać trochę, jeśli są na tej samej częstotliwości
@KocieTruchlo: dziękuję, sprawdził się "WiFi Connection Manager". :) Sieci sobie nie przeszkadzają, bo i tak mieszkam w centrum i jest tu milion sieci tak czy siak... a wolę mieć dwie to sobie jedną ustawiam na 5GHz (tą gdzie zazwyczaj gram), a drugą na 2,4GHz (żeby współlokatorka mogła się połączyć). I od kiedy mam dwie i ta jedna jest 5GHz, to tak jej zasięg spadł, że ten 2,4GHz na pewno nie przeszkadza,