Wpis z mikrobloga

Jest jakaś różnica między inżynierskimi i magisterskimi jeśli chodzi o informatykę? Co jest lepsze, informatyka na WiZ na PWr, czy informatyka na WFAiIS na UJ?
Z tego co pobieżnie czytałem, na PWr byłbym przyuczany głównie Javy, "do korpo", a z infą na wydziale fizyki na UJ były jakieś problemy z akredytacją i generalnie jest to słabsza informatyka na tej uczelni, więc czy warto? Ponoć też więcej teorii niż praktyki.
Czy licencjat różni się czymś od inżynierki?
Zawsze mogę też wybrać Automatykę i Robotykę na Politechnice Warszawskiej, ale po AiR jest dość nieciekawa praca - jak dla mnie. Mam rację?


Aha, i nauczony doświadczeniem: odradzanie jakiejkolwiek uczelni bo ma się tam kolegów, którzy są w kolejce nic nie zmieni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nikomu nie oddam mojego miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#krakow #wroclaw #informatyka #studia #pwr #uj
  • 11
  • Odpowiedz
Czy licencjat różni się czymś od inżynierki


@Zacny_Los: w IT niczym (chociaż ci co skończyło na inż będą ci wmawiać że OCZYWIŚCIE XD)

matura poszła mi dość przeciętnie, a jestem w miarę wysoko na liście rankingowej na UJ,
  • Odpowiedz
poczekaj tydzień i druga rekrutacja na WMiI


@wetorek2: to chyba odpada ponieważ:

Informujemy, że nie zostałeś przyjęty na pierwszy rok tych studiów, ponieważ uzyskany przez Ciebie wynik kwalifikacji jest niższy od ustalonego przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną minimalnego wyniku kwalifikacji wynoszącego 71 punktów, który jest wymagany do przyjęcia na pierwszy rok studiów.
  • Odpowiedz
@Zacny_Los: co to za z dupy statystyka ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak sobie znajdziesz pracę to nie będziesz bezrobotny, a jak wierzysz w to że kierunek ci ją zagwarantuje to ogólnie nie wróżę ci kumplu zbyt wielkiego sukcesu XD
  • Odpowiedz
@TargonTM: Próg nie spadnie, w każdej turze rekrutacji jest taki sam, więc można sobie dać spokój. Można sobie to sprawdzić próbując się rekrutować w drugiej turze, jest informacja że jak ktoś ma mniej niż w pierwszej turze to się nie dostanie.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: spokojnie, po prostu próbuję zrozumieć tę dziwną aberrację ;)
Tak sobie pomyślałem, że praca na uczelni jest przecież chyba liczona jako praca w rejestrach ZUSu, więc to nie wpływa na te bezrobocie.
Więc jaka jest tego przyczyna? Ludzie po UJ z tego kierunku nie idą od razu do pracy bo się jeszcze uczą, czy co?

Szukam jakichś znaczących różnic między uniwerkiem a politechniką, Krakowem a Wrocławiem. A te bezrobocie
  • Odpowiedz
@Zacny_Los: jajebe jestem spokojny ale jak 5% różnicy można nazywać intrygującą aberracją ( )

za moich czasów I stopień (i zresztą II też) ukończyło po ~40 osób - 1/20 z tego oznacza że 2 osoby albo były totalnie do dupy albo miały gdzieś pójście do pracy ¯\
(ツ)_/¯

Może po prostu we Wrocławiu więcej osób kończy ten kierunek? A może tylko jedna osoba zamiast dwóch jest do dupy
  • Odpowiedz