Wpis z mikrobloga

znajdę gdzieś jakiś poradnik dla debila od czego zacząć nauke programowania? taki kompletnie od zera dla kogoś kto nigdy się tym nie interesował a obsługa komputera to gierki i forum ze śmiesznymi obrazkami. Ostatnio mam mnóstwo czasu w pracy i przez większość dnia oglądam filmy albo seriale i tak sobie pomyślałem że może lepiej go spożytkuje, raczej nie licze na #programista15k bardziej chciałbym to potraktować jako rozwój osobisty bo na chwilę obecną jest mi na tyle dobrze że wpadłem w stagnacje albo co gorsza regres a jednak fajnie się rozwijać zamiast stać w miejscu.

#programowanie
  • 21
@Going34: ale to jest takie możesz poszukać może coś znajdziesz czy miałeś z nimi styczność? Zależy mi żeby to były jakieś sprawdzone poradniki/kursy po których rzeczywiście nawet najwięksi amatorzy ogarnęli temat. Tak jak w szkole nie ważne ile poświęcałeś czasu na naukę w domu jeśli nauczyciel był słaby, a jak był dobry to nie było nawet potrzeby douczać się w domu.
@Wypieracz ja sobie tam robie aktualnie kurs z uczenia maszynowego w python i R, bardzo fajnie tłumaczony. Poczytaj o różnych językach i wybierz ten, który Cię zainteresuje (albo ma możliwości do stworzenia tego co chcesz). Ja osobiście polecam zacząć naukę od czystego C. Dlaczego? Bo sam od tego zaczynałem (i wymagał tego tok nauczania na studiach). W większości przypadków jak się nauczysz jednego języka to reszta przychodzi łatwiej.
@ZewPiwnicy: nie wiem kim chcę zostać bo nie wiem kim można zostać, dla mnie programiści dzielą się na tych od gier i internetu a podejrzewam że to wszystko jest dużo bardziej zróżnicowane

@Going34: no z tego co już wyczytałem to python i ruby jest podobno najlepszy na początek, chciałbym coś łatwego i przyjemnego żeby się nie zniechęcić w przedbiegach
@Djaangoo: no właśnie o tym też czytałem że wcale nie matematyka a angielski jest bardziej potrzebny do programowania, że można bez ale jest trudniej. Co prawda nigdy nie miałem problemów z angielskim w komunikacji albo czytaniu artykułów ale wydaje mi się że przy czymś tak złożonym jak programowanie mogę nie zrozumieć niektórcyh pojęć, tutaj jest o tyle dobrze że douczenie się angielskiego to najmniejszy problem bo większość po prostu zapomniałem przez
@anythin: nie wiem czy mozna to nazwac pasja ale od dziecka mialem smykalke do handlu i latwosc w kontaktach miedzyludzkich i budowaniu dobrych relacji myslalem zeby isc w tym kierunku i zostac przedstawicielem handlowym ale wszystkie oferty wymagaja doswiadczenia na podobnym stanowisku a ze jestem z malego miasta to niema ich za wiele

@Kaczus2B: najlepiej najlatwiejszy zebym zobaczyl czy mi sie to spodoba a pozniej celowac juz w cos konkretnego
właśnie o tym też czytałem że wcale nie matematyka a angielski jest bardziej potrzebny do programowania, że można bez ale jest trudniej. Co prawda nigdy nie miałem problemów z angielskim w komunikacji albo czytaniu artykułów ale wydaje mi się że przy czymś tak złożonym jak programowanie mogę nie zrozumieć niektórcyh pojęć, tutaj jest o tyle dobrze że douczenie się angielskiego to najmniejszy problem bo większość po prostu zapomniałem przez nieużywanie więc wystarczy