Wpis z mikrobloga

#pilkanozna #transfery

Już kilka wpisów widziałem od typów którzy twierdzą, że Ronaldo się zwróci, albo już! xD się zwrócił ze sprzedaży koszulek.

Więc:

1 koszulka ~ 150 euro
Zysk dla klubu ~ 13%
19,5 euro z jednej sztuki dla klubu.
Podobno sprzedaż w tempie 1 sztuki na minutę.
Przyjmijmy, że sprzedaż 1 sztuki na minute utrzyma się przez cały rok 24h na dobę, co jest oczywiście absurdem, ale niech będzie.
W drugim roku niech będzie to koszulka co 2 minuty, w trzecim co 3, w czwartym co 4 itd...

Tak sobie liczę i #!$%@?ę... Wychodzi mi, że po po 20 latach nieustannej sprzedaży koszulek... jesteśmy w dupie. Więc od 21 roku podnosimy zysk z koszulki dwukrotnie, do 39 euro i utrzymujemy sprzedaż w tempie 1 koszulki na 20 minut. Codziennie. 24h/ dobę.

I wtedy, po ledwie 91 latach nieustannej sprzedaży jego koszulek, 110mln za Krysztianu się zwróci.

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@tubbs koszulki to jeden mniej znaczący wymiar. W przypadku Ronaldo część kosztów ma pokryć m. in. FIAT, którego akcje wzrosły. Więc zdecydowanie wszystko jest bardziej skomplikowane.
  • Odpowiedz
@arko123: ok, ale i tak założyłem, że ta koszulka/minutę utrzyma się przez 365 dni

W przypadku Ronaldo część kosztów ma pokryć m. in. FIAT,


@RafiRK: jeśli się nie mylę, to FIAT ma pokryć część jego pensji, a nie kwoty transferu

A ja od odnoszę się do powtarzanej od lat bzdury, że transfer zwraca się ze sprzedaży koszulek.
  • Odpowiedz
@tubbs:
Błędnym jest założenie, że wszyscy kupują meczowe koszulki, większość raczej bierze repliki za €90, więc czas zwrotu transferu spokojnie przekroczy 100 lat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz