Wpis z mikrobloga

@TurtleHerd: Mi to nie przeszkadza. Żyjemy w kraju, w którym bardziej piętnuje się was, a nie ludzi mało inteligentnych, bo oni są dymani i tak na każdym kroku
  • Odpowiedz
@hvk9: To nie jest kwestia chcenia ale kwestia dysforii która istnieje niezależnie od tego czy ktoś tego chce czy nie. Banalizujesz problem, a to wynika z twojej niewiedzy, a sprawa jest poważna. Baza naukowa na ten temat jest duża, więc możesz sobie poczytać, jeżeli rzeczywiście interesuje cię problem tych ludzi. Trudno jest zrozumieć, że ktoś mimo woli może czuć się innej płci, jeżeli cię to nie dotyczy, więc odbierasz to
  • Odpowiedz
Chodzi mi o zakłamywanie samego siebie, wmawiając sobie, że mają inna płeć i urodzili się w niewłaściwym ciele.

@hvk9: Nawet jeśli jest tak jak mówisz, to niestety na ten moment jedyną skuteczną terapią jest terapia hormonalna i zmiana płci. Może łatwiej będzie ci to zrozumieć jak poczytasz o zespole obcej ręki.
Dodatkowo płeć to nie tylko to co widać. Wiele modelek jest hermafrodytami.

No to spoko, ja od dzisiaj jestem
  • Odpowiedz
@hvk9: Trudno się odnieść bo nie znam przypadku ale sprawy mogą być dwie, czyli albo błędna diagnoza albo rzeczywiście problemy finansowe. Leki swoje kosztują, a ludzie są biedni w większości. Można zauważyć też prawidłowość, że częściej tranzycję przeprowadzają ludzie zamożni. Stąd pomysł Anny Grodzkiej o refundacji zmiany płci. A błędne diagnozy niestety zdarzają się wszędzie, ale psychiatra ściśle sprawdza czy na pewno nie jest to jakieś zaburzenie typu schizofrenia które
  • Odpowiedz