Wpis z mikrobloga

@relue: Obecnie? Jave jak wszyscy, nic bardzo skomplikowanego, tyle troche wiedzy finansowej juz odemnie wymagaja, bo dostaje zadania w stylu, nie mamy funkcjonalnosci X u siebie, odezwij sie do tego managera on ci powie co chce, a jak mam to rozwiazac i czy sie da to juz moja sprawa.
  • Odpowiedz
przynajmniej 5 lat xp w sumie to tyle + doswiaczenie z banku przynajmniej rok


@FortunaHej: Za ledwo 5 lat w C++ chcą płacić tyle kasy? To wygląda jak szukanie kozła ofiarnego a nie pracownika.
  • Odpowiedz
Wiem ze ciezko to sobie wyobrazic z pozycja Janusza w Polsce, ale za umiejetnosci sie placi.


@FortunaHej: Raczej tylko w bankach, pewnie dlatego, że robota wysokiego ryzyka (w razie błędu idziesz z torbami). W Polsce oferty ponad 20k netto na fakturze nie widziałem a wymagania były zdecydowanie wyższe niż 5 lat w C++.
  • Odpowiedz
nikomu się to nie opłaca


@Khaz: No ja mam wrażenie, że bankowi się to będzie opłacać. Jak ktoś spowoduje straty na kilka milionów dolarów to nikt mi nie wmówi, że mu odpuszczą. Na UOP by mu gówno zrobili (maksymalna odpowiedzialność to 3-krotność pensji), ale na B2B wątpię aby się tak dobrze skończyło. W takich sytuacjach firmy się puszcza z torbami a B2B to firma.
  • Odpowiedz
W Polsce oferty ponad 20k netto na fakturze nie widziałem a wymagania były zdecydowanie wyższe niż 5 lat w C++.


@Khaine: A ja dostaje takie regularnie. 25k to taki standard obecnie w Polsce, a to nie sa najwyzsze stawki dla C++, dobre embedded bije banki na glowe, a jak masz ponad 10 lat xp to stawki sa prawie jak w Londynie w bankach (ogloszenie bylo normalnie widoczne na linkedin jakos tak
  • Odpowiedz
C++


@FortunaHej: Ja mam z C++ na rynku pracy dosyć złe doświadczenia. Jedyne co do tej pory widziałem to zwykle wyolbrzymione do absurdu wymagania (momentami miałem wrażenie, że szukają juniora na poziomie mocno wdrożonego regulara za kasę stażysty) połączone z niskim wynagrodzeniem na tle pozostałych języków, a jeszcze w gratisie dostajemy ciężką do zniesienia, nazistowską mentalność maniaków C++ z którą też się spotkałem. Miałem trochę rozmów z C# i nigdy nikt
  • Odpowiedz
@warning_sign: No ja jestem na utrzymaniu. Utrzymanie w C++, pseudo-rozwój w C#. W jakimś Qt to może i jeszcze robi się jakieś nowe rzeczy, ale wydaje mi się że trend jest malejący. No nie ukrywajmy - praca z tym językiem jest zwyczajnie trudna i często irytująca, więc jak ktoś chce mieć kod pod kontrolą i nie potrzebuje wycisnąć 100% wydajności ze sprzętu - to wybierze Javę albo C#.
  • Odpowiedz
@Khaine: Jak widzisz problem w kazdej firmie, to moze problem jest w tobie? Wymagania sa jakie sa, robilem naprawde sporo rozmow z C++ i tak mniej wiecej 90% ich nie spelnia, czyli co 10 osoba nadaje sie do pracy. Wedlug mnie bardzo dobry wynik. Obecnie w robocie 1 na 200 dostaje oferte.

W C++ coś jeszcze powstaje czy to już głównie praca w utrzymaniu


@warning_sign: Obecnie to jest doslownie renesans.
  • Odpowiedz