Wpis z mikrobloga

Remontowe Mireczki, ratujcie bo ch*j jasny strzeli ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jaką polecacie taśmę malarską żeby nie odchodziła razem z farbą?
Próbowałem już jakieś zwykłe z brico, Blue Dolphin, Tesa i z każdą to samo - taśma odkleja się razem z farbą.
Na ścianie tynk MP75, na to gładź Gipsar - gruntowane x2 Uni-Gruntem + malowane wstępnie farbą podkładową Śnieżka Grunt.

PS. Taśma odrywana od razu po malowaniu.

Mirko, pomusz! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#remontujzwykopem #remont #budownictwo
  • 20
  • Odpowiedz
@szrono: #!$%@? robotę. Pewnie tynki lub gładzie nie doschnięte pomalowałeś.
Zasada jest taka: Taśmę należy naklejać na suchą i wyschniętą farbę i zaraz po zamalowaniu zdjąć - nie wolno pozwolić, by na taśmie zaschnęła farba, bo może złazić.
Ostatnio malowałem i ze śnieżki grunt schodziło jak złoto, bez farby.
  • Odpowiedz
malowane po ponad miesiącu od położenia gładzi. Gładzie kładzione 2 tyg. po tynkowaniu. Ściana wcześniej przed malowaniem odkurzona z pyłu...


@szrono: To może najpierw naklej taśmę, a dopiero później maluj, nie odwrotnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szrono: Jak długo taśma była naklejona? Jeśłi za długo to klej mógł za mocno złapać i dlatego zrywa farbę. Może być jeszcze tak że farba na którą naklejasz jest niedoschnięta
  • Odpowiedz
@melba: naklejona tuż przed malowaniem i ściągana zaraz po - nie trwało to dłużej niż 30 min. Biała farba na którą naklejam taśmę była nakładana 2 dni przed kolorem...
  • Odpowiedz
@szrono: Ta twoja farba to nie jest lateksowa? Z nimi jest tak, że tworzą taką warstwę trochę jak folia i przed zerwaniem taśmy dobrze jest przejechać brzeg nożykiem do tapet czy skalpelem bo inaczej faktycznie może się ciągnąć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szrono: jeśli taśma odchodzi razem z białą farbą to wina przygotowania podłoża, równie dobrze może się przyklejac do walka podczas kolejnego malowania. Jeśli użyłeś gipsara uni to mnie to nie dziwi bo masa jest bardzo słaba.
  • Odpowiedz
@darek-jg: hmm...nie brzmi to za ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ciekawe jest to, że mam ten problem tylko w jednym pomieszczeniu... coś #!$%@?, tylko co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
Jeśli odchodzi z farbą, znaczy gładź źle zagruntowana, z gładzią -źle zagruntowane podłoże przed gładzią.
  • Odpowiedz
Pewnie, że to nie wina taśmy tylko podłoża, ja od zawsze używam najtańszej i nic mi farby nie zrywa. Maluję duluxem easycare i ściągam od razu po malowaniu, jak zaschnie to wiadomo może gdzieś podejść szczególnie że ja gładzi nie mam. Ale nie szukaj winy w samej taśmie na bank!
  • Odpowiedz