Wpis z mikrobloga

@Andreth: o i kolejny pseudo argument od ciebie, ty nawet nie udajesz że masz #!$%@? na uczciwe rozwiązanie sytuacji ¯\_(ツ)_/¯ hurr durr powszechne wybory złe, jaja se kobiecino robisz? zrobi się takie wybory porządnie raz i niech dalej się sami bawią z sensowną izbą kontroli nad sobą gdzie wszystko byłoby analizowane jeszcze po wyrokach, szybko by wylatywali ci 'niefajni'
hurr durr powszechne wybory złe, jaja se kobiecino robisz?


@cojaczytam21: A na jakiej podstawie byś wybierał sędziego SN? Analizy dorobku orzeczniczego i naukowego? Czy tego jak sie w telewizji prezentuje? Czy jaka partie popiera?

zrobi się takie wybory porządnie raz


xD A gdy ktoś umrze albo odejdzie na emeryturę?

z sensowną izbą kontroli nad sobą gdzie wszystko byłoby analizowane jeszcze po wyrokach,


A do tej "izby" to jak byś wybierał? Bo
@Andreth: mam, ty nie masz

wiesz czemu? bo #!$%@? aktywnie logikę, jak się zrobi wybory to się wybierze sędziego na podstawie jego dorobku i subiektywnej oceny jego pracy to nic trudnego takie coś przygotować do poczytania przed wyborami, na pewno wybierze się ludzi młodszych, wybierze się ich na 10letnią kadencję

potem niech wybierają się sami bo większość będzie za stara by mieć coś tak bardziej wspólnego z 'układem'

jak się utworzy
oczywiście pani mądralińska zaraz powie 'jesteś geniuszem bla bla bla' nie, sieroto jedna, po to się tworzy zabezpieczenia systemu by nic nie przeciekało, tego typu zabezpieczenie jest lepsze bo dany sędzia czy prokurator i tak będą mieli przesrane [zaostrzone prawo]
a i jak nie wiesz, 10letnia kadencja bo obecna konstytucja #!$%@? logikę, do SN potrzeba osoby z 10 letnim 'stażem' czaisz bazę? jedno z drugim się wyklucza, to jest patologia a nie prawo
mam, ty nie masz


@cojaczytam21: Jakie masz obecnie możliwości odwoławcze od wyroku? (Czyli ilu instancyjne jest sądownictwo?) Czy coś się pod tym względem ostatnio zmieniło? Jak wybierani byli, jak będą teraz sędziowie Sądu Najwyższego? (Jakie ciało to robi, jak jest wybierane i co się w nim zmieniło?) Czy gdziekolwiek na świecie sędziowie Sądu Najwyższego wybierani są w wyborach powszechnych? Gdzie? (Widzisz, nie ma wykształcenia prawniczego, ale na te pytania umiem odpowiedzieć.
@Andreth: boże ty jesteś kobieto jakaś głupia

przecież wyraźnie piszę że chodzi o podwojenie zabezpieczeń w związku z niezawisłością, może niepotrzebnie podzieliłem wypowiedzi, + zaostrzone prawo tak by wszyscy musieli robić raporty co sprawdzono, co zrobiono itd. itp. tak by nie było możliwie żadnej pomyłki w działaniu organu jak z tym kolesiem co go zamknęli na 20 lat za nic bo prokurator debil

ten system jest po prostu beznadziejny i gdybyś
boże ty jesteś kobieto jakaś głupia


@cojaczytam21: Uuuu, merytoryką powiało mocną.

ten system jest po prostu beznadziejny

trzeba napisać od nowa system kar, trzeba napisać od nowa system sprawiedliwości

a ty mi wyskakujesz z quizami...


Czyli jednak nie masz żadnego pojęcia, jak działa system sądowniczy w Polsce i na świecie. No to poświęć te kilka miesięcy na dowiedzenie się, poczytanie propozycji reform (polecam artykuły Siedleckiej i Matczaka, bardzo przystępne, zwracam też
za dużo gówno spraw zapycha system, po prostu

powinno być tak że każdy sąd ma wydział do określonych spraw i w każdym są mniejsze instancje gdzie załatwia się te naprawdę błahe sprawy od ręki, gdzie nie czeka się parę miesięcy tylko idziesz do jakiegokolwiek sądu i załatwiasz co trzeba od ręki, system 24h godzinny jest potrzebny, łatwiejsze operowanie w sądzie itd. itp.

idziesz się sądzić o dług- dostajesz normalne powiadomienie o terminie
@GordonLameman3: lol nie rozśmieszaj mnie, więcej się #!$%@?łem po sądach od ciebie z różnymi sprawami i widzę że ten system jest #!$%@?, tak samo twój argument o usa, porównujesz coś bez czytania ze zrozumieniem

jak zwykle lewactwo się samo baituje bo jest za głupie by ogarnąć temat logicznie, sorry ale konserwy w tym przypadku mają wobec was rację, wy macie gotowe pasty-argumenty
@cojaczytam21: Nie bądź bardziej śmiesnzy niż musisz.

Po pierwsze, jestem prawnikiem i nie spędziłeś w sądzie nawet 1/100 tego czasu co ja.
Po drugie, nie wiesz o czym piszesz.
Po trzecie, nie masz elementarnej wiedzy do oceny systemu.
Po czwarte, system w USA jest spieprzony maksymalnie.

Po piąte, usuń konto.
@GordonLameman3: prawda jest taka że sytuacja jest jak z nfztem i trzeba oddzielić masę spraw od tych bardziej poważnych by wszystko przyśpieszyć, jak masz problem z długami czy z pracodawcą to czekach #!$%@? wie ile nie wiadomo po co, takie rzeczy załatwia się od ręki

@jajczak: nic nie zrobiła, po prostu nie ogarnia że da się zrobić coś lepiej