Wpis z mikrobloga

Jakaś totalna znieczulica i dezinformacja.
Albo ludzie nie wiedzą że lada moment głosowanie o potocznie zwanej cenzurze internetu albo słyszę że "a w gazecie/telewizji mówili że to dobre dla społeczeństwa"

Tim Berners-Lee (twórca internetu), YouTube, Google, naukowcy, badaczem, organizacje zajmujące się prawami człowieka oraz szanowana przez wszystkich Wikipedia są przeciwko i punktują jakie niesie to ze sobą niebezpieczeństwo dla ludzkiego rozwoju, branży technologicznej etc... a ludzie ślepo wierzą jakiemuś anonowi z gazety, nawet nie weryfikując czy czytając treści czy omówień tego rozporządzenia.

Jeszcze durne wpisy na Facebooku oficjalnych stron Parlamentu Europejskiego w Polsce czy profili Unii Europejskiej gdzie omija się szerokim łukiem tematy płatnych linków, kosztów i konsekwencji tych "automatów do weryfikacji treści" a wyśmiewa się że ta cała afera to jest tylko o memy i że wcale nie zamierzają ich ludziom zabierać.

Dobrze że PIS głosuje przeciwko "jednolitemu rynkowi cyfrowemu" oraz mam nadzieję że nawet jeśli ta dyrektywa zostanie przez PE rozpatrzona pozytywnie, to rządzący w Polsce będą trzymać się swojego stanowiska i nie wprowadzą tego. Lub chociaż przeprowadzą stosowne referendum.

KURŁA MAĆ! ( ͠° °)

bajeron - Jakaś totalna znieczulica i dezinformacja.
Albo ludzie nie wiedzą że lada ...

źródło: comment_JpuPGmY6Ko35OpQgH8oWVD8XCPcoKOes.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@bajeron: W Polsce i tak wolą krzyczeć o sędziach i że łamana jest konstytucja. Na Polsacie News o Acta 2 było może 30 sekund informacji, a przez resztę czasu tylko o jakimś tam sędzinie z sądu najwyższego. Kolejny raz sprawdzi się powiedzenie Mądry Polak po szkodzie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Baero dzięki za zainteresowanie postem. Rzeczywiście tak jest, temat niby jest poruszany albo tak krótko że łatwo go przeoczyć lub wręcz przeciwnie, opisywany jako coś dobrego, nie wskazując żadnych argumentów dlaczego.
Dobry ruch zrobiła Wikipedia (szkoda że to nie rok szkolny) bo jednak tę instytucję ludzie szanują najbardziej, dzięki temu sporo osób może zacząć kwestionować treści zachwalające tę dyrektywę
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Tom_Ja też masz wrażenie że motyw z sądami tak kręcą aby się wiele osób pogubiło i przestało interesować? (a to akurat dla rządu korzystne zjawisko)
  • Odpowiedz
Tim Berners-Lee (twórca internetu)


@bajeron: Przepraszam twórca czego?
Sieć ARPANET, która w 1983 roku przekształciła się w Internet, powstała w 1969 roku. Tim Berners-Lee stworzył podstawy usługi WWW w 1989 roku, kiedy Internet już miał sie całkiem dobrze...
Jeżeli kogos można nazwać "twórcą Internetu", to już prędzej Vinta Cerfa, jednego z twórców protokołu TCP/IP (który zresztą też wypowiedział się przeciwko tej dyrektywie :))
  • Odpowiedz
@bajeron: Ale przeciez ja swietnie wiem, co stworzył Tim Berners-Lee, po co mi ten link podsyłasz?
Piszę tylko, ze wg mnie jest grubym przekłamaniem nazywanie twórcy jednej z usług działających w Internecie twórcą Internetu. Jakby nie było wcześniej Internetu, to Berners-Lee nie mógłby stworzyć WWW :)
To trochę tak, jakby kogoś, kto stworzył możliwość łączenia się przez telefon z Internetem, nazywać twórcą telefonu :)
  • Odpowiedz
@raj: Twórcą pierwszego telefonu z możliwością łączenia się z internetem :) to Tim jest twórcą www. czyli internetu jaki znamy.
Zależy jak kto na to patrzy ( ͡º ͜ʖ͡º) czyż nie?
  • Odpowiedz
też masz wrażenie że motyw z sądami tak kręcą aby się wiele osób pogubiło i przestało interesować? (a to akurat dla rządu korzystne zjawisko)


@bajeron: nawet nie muszą nic kręcić, zabaw kruczkami prawnymi mało kto ogarnia, nawet ja muszę być ciekawy tego co się tam dzieje, żeby się połapać.
W dodatku PiS może łatwo krzyczeć o przywracaniu sprawiedliwości i obronie słabszych, skoro ma wiele przykładów - afera reprywatyzacyjna, PO, etc. Mają
  • Odpowiedz
Ale #neuropa jest za, bo tak zadecydowała partia : )


@Dawidino: Nie cała neuropa. Ja na przykład skłaniam się ku przeciwnej tezie ;)
No ale skoro nie jesteś socjalistą/komuchem, to powinieneś chyba występować w obronie własności prywatnej, więc i praw autorskich, hę? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Popieram jakiekolwiek komunikowanie się z MEP,
  • Odpowiedz