Wpis z mikrobloga

#ck2 #gry #mody
Macie jakieś przygody z własnym modowaniem mireczki? Bo jak wiecie ck2 bez modów to nie ta sama gra. Sam się pochwale że pare już zrobiłem, i bym porobił dalej, ale jakoś nie mam pomysłu na coś ciekawego.
Podrzucilibyście jakiś? Tyle żebym był wstanie to jakoś zrobić.

Bonusowo byłby ktoś zainteresowamy ewentualną współpracą?

  • 18
  • Odpowiedz
@Diamond-kun:
-Istnienie czegoś takiego jak lenna senioralnego, czyli jeśli dajemy komuś księstwo to ta postać dodatkowo dostaje hrabstwo senioralne, które jest dziedziczone wraz z księstwem. Dlaczego taka zmiana? ponieważ gdy zabieramy jakiejś silnej postaci tytuł książęcy i hrabstwo oraz potem przekazujemy te tytuły słabej postaci to słaba postać tego nie utrzyma.
dodatkowo jest to jakoś bardziej historyczne :p

-Ułatwiło by to zarządzanie wielkim imperium więc by to zrównoważyć należało by wprowadzić większą szansę na bunt ludności gdy władca prowincji jest innej kultur, religi i
  • Odpowiedz
  • 0
@Grewest Po drugie, rozumiem że miałeś na myśli tytuł poziomu "county" a nie to niższe. Motyw jest taki, że i tak prawie zawsze jak komuś dajesz księstwo to i tak ma już jakąś prowincje. A jak nie, to zabierasz wczesniejszemu jakąś prowincje i dajesz nowemu, albo dajesz ksiestwo już komuś kto ma pare prowincji.
  • Odpowiedz
  • 0
Po trzecie, tu znowu jest problem z tlumaczeniem na polski, bo co rozumiesz przez arcybiskupstwo, county czy duchy? Arcybiskupstwa które mają biskupstwa już istnieją w grze, wystarczy że bedzie jakiś wladca religijny który bedzie miał wasala biskupa, a takowy znajduje sie w prawie kazdej prowincji.
  • Odpowiedz
  • 0
Po czwarte, zakony już są, aka. Monks and Mystics. Opactwa natomiast to troche ciekawy pomysł, i możnaby było go całkiem prosto zaimplementować.
  • Odpowiedz
  • 0
Po piąte, z czego kojaże to by wymagało zmian w całej religii katolickiej, znaczy że niemogli by być w jednej i tejsamej religii, musiałbym stworzyć nową religie gdzie tytuł głowy religi byłby świecki tak jak kalif. Ale robienie nowej religii to nie jest cos w co chce sie bawic, w #!$%@? roboty, mała kompatybilnosc, brak kontentu, i masa innych problemów.
  • Odpowiedz
  • 0
Po piąte ale jako dopiska, można by było zrobić że cesarz dostaje poprostu tytuł papieża, ale nie wiem czy by to banglało dobrze(pewno nie) jako że gra jest przystosowana do tego ze papież jest niegrywalny i mogłyby być pewne niezgodności
  • Odpowiedz
  • 0
Po siódme, chyba w CK2+ to już jest. Gdybym sam miał to robić, to znowu by było tworzenie nowej religii, czego chcemy uniknąć. Wyjściem by było np.: wcielenie wszystkich prawosławnych na wczesnych datach do katolików, a potem dać im szanse do przejścia spowrotem do juz istniejącej religii prawosławnej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Grewest Ogólnie sorki że tak na większość raczej negatywnie odpowiadam, ale są pewne ograniczenia tworzenia modów, i ja nie jestem mistrzem tworzenia. Tak czy siak dzięki za pochylenie się nad tematem.
  • Odpowiedz
Arcybiskupstwa które mają biskupstwa już istnieją w grze


@Diamond-kun: Chodziło mi o to żeby biskupi byli jakoś podlegli arcybiskupowi , a oni papieżowi.

zakony już są, aka. Monks and Mystics. Opactwa natomiast to troche ciekawy pomysł, i możnaby było go całkiem prosto
  • Odpowiedz
  • 0
@Grewest Ale już często są podlegli, jak jakis arcybiskup ma wasali to oni czesto są biskupami. Jest też mechanizm tego że mogą płacić podatki papieżowi. Jeśli biskupowie byliby wasalami papieża to jaki byłby cel by takie arcybiskupstwa tworzyć? No i by to tworzyło straszny bordergore, i parę innych problemów.
  • Odpowiedz
  • 0
@Grewest DLC Monks and Mystic z czego kojaze był całkiem ciepło przyjęty. Tyle ze wiadomo że zakony w nich nie są jakoś mega rozwinięte, bo w końcu gramy wladcami feudalnymi a nie mnichami.
  • Odpowiedz