Wpis z mikrobloga

#druk3d #aneta8

Na początku się śmiałem, a teraz sam się w to wciągnąłem. Mam na myśli usprawnianie działania Anet A8.
Chyba większość elementów które można wydrukować mam wydrukowane. Dorzuciłem chińskiego E3D V6, autopoziomowanie i teraz rodzi się pytanie co dalej?
Zastanawiam się nad aluminiową ramą coś w tym stylu: https://www.thingiverse.com/thing:2263216

Macie jakieś opinie o tych ramach? Znacie może jakiś inny dobry projekt?
Wiem, że w Internecie jest tego dużo, jednak wolałbym skorzystać z czegoś sprawdzonego.
  • 13
Mam tą ramę, nie mam zastrzeżeń choć nie rozwiązuje ona wszystkich problemów ze sztywnością. Generalnie doprowadzenie Anety do perfekcyjnych wydruków to koszt przewyższający cenę samej Anety. Musiałbyś dać np. ramę AM8 i dołożyć BLV mod. Rama ze śrubami i filament na druk elementów to pewnie z 250zł. BLV mod po taniości to pewnie ze 300-350zł i 2 miesiące czekania na paczkę z Chin. Jak chcesz mieć porządną drukarkę bez pchania się w
@zygfryd0: Przeprojektowałem sam, inaczej aranżując dostępne mi profile np. oś x (2040) poszła na podstawę, boczna 2020 na oś x, a górna na oś y (mam mgn9 i 12), ale robota łączeniowa jest mniej więcej taka sama. Możesz wydrukować sobie jakiś jig do wiercenia, albo jak ja uciąć 3-4cm kawałek profilu 2040, kątownikami lub takimi odlewanymi elkami przymocować tak jak byś chciał i przewiercić 5mm wiertłem. Możesz potem rozszerzyć otwór na