Wpis z mikrobloga

#izrael #telaviv
Planujemy ze znajomymi wyjazd do Tel Aviv w 2 połowie sierpnia . Jeszcze nie mamy noclegu a oferty z booking/airbnb są dość drogie i słabo atrakcyjne. Czy to jest tu norma czy trzeba poszukać w innych miejscach ?
Przy okazji może ktoś ma fajny poradnik na tygodniową wycieczkę ? Jerozolima raczej obowiązkowo, a co jeszcze warto oprócz tej oczywistości ?
  • 4
@samotan loty są tanie, ale niestety wszystko na miejscu okropnie drogie. Puszka coli w sklepie 10 szekli, browar 15, a w knajpie 30. Pewne stereotypy nie biorą się znikąd ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam polazic po samym tel avivie, bazar Carmel market, Old Jaffa. Do tego Jerozolima, chociaż Boga tam się nie uswiadczysz. Dużo osób poleca jeszcze Morze Martwe i Masade, ale ja już nie zdążyłem tam dojechać.
@orzech552: no o tych cenach an miejscu to już się naczytałem i trzeba będzie przeboleć :/ próbujemy znaleźć coś ale cięzko zejść poniżej 100/noc/os

Czyli co, wieczorami lepiej nie błąkać się po ulicach ? Na wszystkich tak czy tylko na Polaków ?
@samotan krzywdy nikt Ci nie zrobi - pełno wojska i policji, ale nikt Ci na chodniku nie ustąpi miejsca, na lotnisku trzepanie i jakieś dziwne rozpytywanie i milion tego typu drobnych rzeczy, które sprawiają, że nie czujesz się gościem. Generalnie jesteś dawcą kapitału dla nich, nikim więcej. Arabowie przynajmniej są mili - sztucznie, ale mili. Bracia starsi patrzą z góry.

Cena 100 szekli za noc to tam za darmo. Taksowka z lotniska