Wpis z mikrobloga

Mirki, mam bardzo niezdecydowaną znajomą, która właśnie idzie na studia do Krakowa i nie może się konkretnie zdecydować, czy iść na Informatykę Stosowaną na WIMiIP #agh, czy na Informatykę na #pk #politechnikakrakowska.

Czy jest tu ktoś, kto studiuje / studiował jedno lub drugie? Uprzedzając pytania, Syllabus już sprawdzała i zależy jej na jak najlepszym poziomie nauczania i przy tym na jak najmniejszej ilości zapychaczy. Dlatego konieczne jej są subiektywne opinie na temat tych kierunków

#informatyka #programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: I stopień robiłem na AGH (ale na innym wydziale) II stopień robiłem na PK. Na AGH pełno fizyki i matmy - mało programowania a jak już jest to na zasadzie: tu macie zadanie i macie 1,5h na jego zrobienie i tyle. Na PK dużo projektów i zdecydowanie bardziej przydatne przedmioty jeżeli chodzi o pracę programisty. Co prawda na AGH jest poziom zdecydowanie wyższy, ale to dlatego że wymaga dużo
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: IS na WIMiIPie ma w sobie przedmioty z metaloznawstwa - i jest trochę upychaczy. Przedmioty ciekawie prowadzone ale trudno powiedzieć czy przydatne. Jest jeszcze inżynieria obliczeniowa - kopia IS z tym ze wywalili przedmioty związane z metalami, wsadzili kilka przedmiotów z GGiOŚ (z tym wydziałem jest prowadząca współpraca) i trochę więcej matmy. Samo IO jest Ok - taki makrokierunek ale jest trudniej przebrnąć przez niektóre przedmioty które z pozoru
  • Odpowiedz