Wpis z mikrobloga

#motocykle

Szukam tankbaga, którego pojemność wynosi nie więcej niż 2-3 litry i miałby miejsce na telefon w ten sposób, żebym mógł swobodnie podczas jazdy zerkać na google maps. Szukałem po sklepach, ale większość tankbagów rośnie w górę, a mi zależy na tym, żeby był możliwie płaski (miejsce na telefon, klucze, dokumenty, nic więcej).

Nie wiem też czy tank bagi są na tyle uniwersalne, że pasują na każdy rodzaj motocykla, ale jeżdżę GSX650F gdyby to miało znaczenie.
Ktoś ma może jakieś doświadczenia? Wady/zalety tego rozwiązania? Wolę unikać kufrów, przynajmniej póki nie jeżdżę w ultra dalekie trasy, ale denerwuje mnie to, że muszę się zatrzymywać, żeby sprawdzić nawigację.
  • 15
  • Odpowiedz
@atheling-bunghole-unlade: W sumie uchwyt też dobra rzecz. Są jakieś modele must-have, jakieś doświadczenia?

Problem mam np. z pilotem od garażu, ale to wynika z mojego przewrażliwienia. Po prostu podjeżdżam pod garaż i zanim zdejmę rękawice, sięgnę do kieszeni po pilot, załapie mi otwarcie bramy, założę rękawicę i wjadę to pobudzę cały blok, a okna zaczynają się już na linii garażu i szkoda mi tych ludzi, gdy wracam np. przed północą. A
  • Odpowiedz
@cadwell poszukaj tankbaga Oxford 7L,jest mały, dobry na telefon, portfel i powerbank, dodatkowo jakieś pierdoły typu pilot wejdą bez problemu do bocznych kieszeni. Ale do nawigacji z telefonu w słońcu się nie nadaje, wieczorem albo w nocy będzie ok.
  • Odpowiedz
@cadwell nie mogłem już edytować poprzedniego.
A jeżeli chodzi o uchwyt na telefon to szukaj uchwytów typu RAM X-grip, mogą być z Chin. Mam taki i jest cudowny, nigdy więcej nic innego
  • Odpowiedz
@cadwell: w tankbaga to nie idz, kkup uchwyt. Po pierwsze musisz glowe mocno spuscic zeby spojrzec, po drugie przy sloncu czasem bedzie Ci sie swiatlo odbijac od folii na tankbagu i nic nie zobaczysz. Kup sobie jakis X uchwyt (rammount albo chinski odpowiednik) i bedziesz zadowoliny :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cadwell: polecam uchwyt, można dostosować do warunków, otwór w tankbag jest zawsze w tym samym miejscu, często nic nie widać.
Na portfel, pilota i klucze można używać torebki mocowanej na udzie.
  • Odpowiedz
@cadwell mam kappa ra309r który ma możliwość zamocowania telefonu. Powiem tak, użyłem tego 3 razy. Jazda z tym po mieście to samobójstwo, trzeba odrywac wzrok na dłuższą chwilę. Jak jest słońce to nic nie widać bo się w światło odbija. Kłopotliwe wyjmowanie telefonu i trzeba się mocować na parkingu. Reasumując, do dupy jeśli chodzi o mocowanie telefonu, sam tankbag bardzo polecam, świetny system mocowania. I pilot do bramy schowasz w przedniej kieszeni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@proes: ja mam oryginał RAM na naked, sprawdza się doskonale. Tylko ja zawsze z gumką ( )
Na YouTube widać że dużo lata bez gumki, ja się boje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Huberto606 @vaneck - no wlasnie, ja obawiam sie ze na jakiejs wiekszej dziurze moj telefon nauczy sie latac, czego bym nie chcial. Teraz mam pokrowiec i w dzien nic nie wdac (folia), jednak mocowanie telefonu bez niczego jakos mnie nie przekonuje...
  • Odpowiedz