Wpis z mikrobloga

@damian91: Jeśli nie planujesz dokonywać zmian, to kup po prostu u najtańszego. Różnica objawia się tylko, gdy masz potem coś do załatwienia, przy samym zakupie i wystawieniu biletu nie ma różnicy.
  • Odpowiedz
@damian91: Kupiłem parę razy. Wszystko fajnie jak nie ma żadnych problemów z lotem. Jak są to już ryzyko, że będzie sporo problemów z dozwonieniem się a potem z załatwieniem sprawy.
Chyba lepsze są strony typu esky.pl czy fru.pl albo kupowanie bezpośrednio w linii lotniczej (drożej ale pewniej).
  • Odpowiedz
gdy masz potem coś do załatwienia,


@ms93: w tym np jak odwołają/przełożą lot

A i nie polecam tam kupować biletów na lot z bardzo małym wyprzedzeniem (np tylko parę dni do odlotu).
  • Odpowiedz
w tym np jak odwołają/przełożą lot


@kotbehemoth: Tak, racja. Przy czym kupując lot na miesiąc czy dwa do przodu ryzyko zmiany rozkładu jest mała, za to jeśli lot ma być za rok trzeba to poważnie brać pod uwagę.

A i nie polecam tam kupować biletów na lot z bardzo małym wyprzedzeniem (np tylko parę dni do odlotu).


@kotbehemoth: A to dlaczego?
  • Odpowiedz
@damian91: @kotbehemoth: Tiaaaa... Ostatnio wisiałem prawie 2h na infolinii LOT'u. I to nie była jakaś absurdalna godzina - około 18/19. Próbowałem z dwóch telefonów jednocześnie (na polską i angielską wersję) licząc na różne kolejki. Nic z tego.
  • Odpowiedz
w tym np jak odwołają/przełożą lot

A i nie polecam kupować na lot z bardzo małym wyprzedzeniem (np tylko parę dni).


@kotbehemoth: Przecież akurat takie coś załatwiasz już i tak z linią u której masz bilet a nie u pośrednika...
  • Odpowiedz
@ms93: @kotbehemoth: Zmian żadnych nie planuję. Do odlotu nieco ponad miesiąc i w jedną stronę, także na szukanie promocji nie ma co liczyć.
eksy.pl jest pewniejsze? Cenowo jest to samo, ale nie widzę ile bagażu mogę zabrać, są od razu dodatkowe opcje a nie wiem czy je potrzebuję.
  • Odpowiedz
Przecież akurat takie coś załatwiasz już i tak z linią u której masz bilet a nie u pośrednika...


@motaboy: Nie, linia zleje cię i każe u pośrednia załatwiać np zwrot. Właśnie m.in. z tego powodu pośrednik ma taniej, bo dzięki temu linia nie musi się z tobą użerać. Oczywiście to w niektórych sytuacjach pewnie i w niektórych liniach.

@kotbehemoth: A to dlaczego?


Mi się zdarzyło, że przycebuliłem i kupiłem u
  • Odpowiedz