Wpis z mikrobloga

@grabaz: To ja się dołączę, szukam czegoś podobnego co nie ma wyświetlacza 7seg, tylko normalny LCD z możliwością szerokiej konfiguracji i pozwala wyświetlić *nazwę dnia tygodnia*. Babcia dziewczyny ma Alzheimera i gubi dni tygodnia, a to jej bardzo pomaga, obecnie realizowane przez kartki które ktoś co jakiś czas musi przełączać.

No i Radio Maryja must have ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- ma dobrze odbierać stacje radiowe (tata słucha jakiś dziwnych o słabym zasięgu)


@grabaz: Szukaj w sprzętach philipsa, mają wyjątkowo dobre tunery FM w swoich urządzeniach. Czyli pewnie jakiś radiobudzik powinien spełnić oczekiwania, dobry tuner + duży zegar LED.
@grabaz Każdy z tych odbiorników posiada zasilacz sieciowy i może robić jako stacjonarne. Stacjonarne radia o takich parametrach będą o wiele droższe. Ojciec byłby zachwycony tym co można usłyszeć na Tecsunie pl600 albo na Degenie, jeśli ma być większe to można szukać używanego Grundig satelit, jest ich trochę w kilku modelach, jednak ceny są z dupy.
@grabaz Zwykłe radyjko FM z możliwością słuchania MP3 z USB, jest ok jednak do słabych stacji nie wystarczy i jest równie małe jak te przenośne radyjka. Na tamtych można słuchać radia FM, można też posłuchać cb radia ( jednak raczej to słabo odbiera), słychać służby te które jeszcze nie przeszły na pasma cyfrowe i wiele więcej.
@KsiadzMichal: porównując czułość, selektywność i przesłuchy, to dla FM parametry te są takie same dla obu odbiorników, zaproponowanego przez ciebie pl310et oraz tego który wyszukałem ja (przynajmniej tak deklaruje producent).