Wpis z mikrobloga

Śluby to zaszłość z czasów, kiedy znaczyły np. o sojuszach. Teraz są tylko pięknym symbolem i okazją do celebrowania swojej miłości.


@sillygiraffe: Tak, obrządek z historią dziesiątek tysięcy lat, który mają praktycznie wszystkie kultury na świecie mimo braku kontaktu z sobą, jest dziś niepotrzebnym i nieznaczącym gestem romantyzmu i nic ponadto...

Ja chce żeby postmoderniści już sobie poszli z tego świata
  • Odpowiedz
@sillygiraffe: różnie bywa po ślubie, ale musisz przyznać, że łatwiej się rozstać bez ślubu. I chyba dlatego ludzie po ślubie przestają się tak starać no bo już nie ma po co. Jest mąż/żona czyli jakaś tam pewność i ograniczenie.
  • Odpowiedz
@fiszifiszi ja sie nie bede nigdy męczyć i jesli postanowie odejść to żaden papier mnie nie powstrzyma. uwazam ze to fair podejscie. byc razem bez przymusu. szkoda ze moj narzeczony nie bardzo podziela to zdanie. ja mu tlumacze ze skoro jesteśmy razem to jest milosc itd a jak nie bedzie to po co sie meczyc. zycie jest jedno
  • Odpowiedz
@River_Song: Bądźmy szczerzy, nikt o tym nie myśli dopóki coś się nie przydarzy. Ja nikogo nie namawiam do małżeństwa, co niektórzy sądzą że chciałam osiągnąć. A nie o to mi chodzi. Niech każdy podejmuje decyzje w zgodzie z samym sobą, ale ten powiększający się hejt na małżeństwa ma żałosne argumenty.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: przeciez on to sobie wymyślił na podstawie baitow z AMW :P
@sillygiraffe: duzo zależy od podejscia do małżeństwa. Ślub to jednak jest oficjalne ogłoszenie zaangazowania się w związek z drugą osobą.
Ja od kilku osób, które w związkach były sporo lat (i nawet mieszkały razem) słyszałam, że po ślubie jest lepiej. Sama też tak uważam, choć myśmy razem nie mieszkali, wiec jeszcze inne mam na to spojrzenie.
Jest tak jakoś..bardziej;:) lepiej :)

Oczywiście błędem jest liczenie na to, że ślub sam z siebie coś magicznie zmieni. W tym względzie pełna zgoda -
  • Odpowiedz
@agaja: Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia razem!
Oczywiście, że ślub jest formą przypieczętowania. Dlatego tak wiele mężczyzn w tych czasach się go boi - myślą że potem już nie ma odwrotu. Co jest bzdurą totalna i objawem niedojrzałości. Kluczem jest, żeby związać się z odpowiednią osobą, co takie proste nie jest, bo ludzie i bez ślubu często gniją w gównianych i do niczego nie zmierzajacych związkach.
Pisze o mężczyznach nie
  • Odpowiedz
@sillygiraffe: no niepowazne. Ale połowa z tych osób to się naczytala baitow na anonimowych i kobiety obwinia o całe zło tego świata, chcace ich usidlic i wykorzystać.
Ja nie twierdzę,że każdy musi być w związku i się hajtac - jak słusznie zauważyłas, kluczem tu jest po prostu znalezienie kogoś odoowiedniego.
Ale osobom argumentujacym jak wyżej to ja jedynie wspolczuje obrazu świata i tego,ze nie spotkali normalnych kobiet.
Bo wyrachowanie, chamstwo,
  • Odpowiedz