Wpis z mikrobloga

Mireczki, jestem sobie w Bośni, cisnę na pocztę, płacę za znaczek kartą - ślicznie pięknie, ale wracam do domu i widzę, że bank pobrał:

1. Za znaczek - równowartość 1 EUR.
2. Więcej niż 1 EUR i podpisał: "opłata za pobranie gotówki z bankomatu za granicą"

Płaciłem czeską kartą, #mbank - mam u nich konto.

Takie akcje się mogą odwalić za granicą ( ͡º ͜ʖ͡º) - płacisz kartą w terminalu, a liczą sobie jakbyś wybierał gotówkę.
Nie wiem czy to poczta tak miała ustawiony terminal i czy takie praktyki za granicą pojawią się częsciej.

Kogoś jeszcze podobnie tak nacięli?

Normalnie korzystam z #revolut - i polecam - w Bośni i Chorwacji pięknie to banglało, żadnych opłat, tylko ten jeden raz postanowiłem zapłacić czeską kartą - i mnie wyrąbali.

#banki #kartydebetowe @mBank (a właściwie to Wasi koledzy z #mbankcz)
  • 10
@zArteq: To po prostu poczta ma tak ustawiony terminal. Wtedy nie płacą prowizji za transakcję, bo to działa jak bankomat w okienku (można też po prostu wypłacić gotówkę). Poczta Polska też tak kiedyś miała, ale jakiś czas temu zmienili.
Co do Bośni, to Revoluta nie polecam, bo kurs BAM jest beznadziejny. BAM to dziwna waluta ze sztywnym kursem do EUR i w Revolucie dzieją się z nią cuda.
To jedna z
@ms93 @tasiu84 To może być ten trop... Szkoda tylko, że nie ma informacji - przynajmniej w lengłidżu, że terminal działa jak bankomat...

Ktoś jeszcze oprócz poczty może sobie tak ustawić, żeby nie płacić prowizji?
@zArteq: Raczej nie. Wydaje mi się, że tak może być tylko w placówkach bankowych, pocztach, kantorach i innych tego typu punktach oferujących usługi finansowe. W sklepie na pewno tak nie będzie.
@zArteq @herakleones @tasiu84 @magucio @ms93 To się nazywa Cash Advance czyli wypłata z terminala (nie mylić z Cash Back!) Za pomocą Cash Advance można wypłacić do 5000zl. Takie transakcja są przez banki traktowana jest jako "wypłata gotówki z oddziału innego banku". W Polsce do niedawna było tak na poczcie i wciąż babeczki na poczcie się mylą i wybierają Cash Advance zamiast Cash Back... W Polsce nadal używa się normalnie Cash Advance w