Wpis z mikrobloga

Ostatnio odwiedzając duży market z L w kółeczku wpadła mi w oko Amanda, czytałem kiedyś pochlebne opinie na jej temat, no to mówię, wezmę, spróbuję, wybór padł na pomarańczową, cena niezbyt okazjonalna bo 32zł, no ale cóż, wróciłem, wsypałem, zalałem i próbuję.

Zalanie wodą ~20 C: Pierwsze wrażenie po pierwszym łyku - najpierw typowy smak yerby, raczej delikatny jak to u Argentyńskich a zaraz za nim delikatny posmak pomarańczy, niestety, nie jest on niczym świeżo wyciskana pomarańcza, raczej przypomina smak syropu do rozcieńczania wody o smaku pomarańczy. Gorycz praktycznie żadna, mdłe to też na pewno nie było. Moc tego napitku określił bym jako słaby-średni, mimo iż, pierwszy łyk wziąłem po 5 minutach nie poczułem jakiejś mocy, tym bardziej nie wykrzywiło mi twarzy. Po drugim zalaniu pomarańcza prawie ze zanikła, czuć typową yerbę, ale coraz słabiej, w trzecim zalaniu czuć raczej bardziej wodę niż yerbę.

Zalanie wodą ~75 C, następne ~65 C: Tutaj już czuć lekką goryczkę, jednak pobudzenia tak jak poprzednio nie odczułem, smak niestety również zanika bardzo szybko, może przy 3 zalaniu jeszcze coś czułem ale czwartego nie było sensu pić.

Ogólnie yerba mate wypada dosyć średnio, na pewno za tą cenę nie polecę tego nikomu. Do plusów można na pewno dorzucić stosunkowo mało pyłu, przez zwykłą bombille typu mercedes nie wpada nic do gardła. Będę proponował gościom, którzy na długo nie zabawią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W obu zalaniach użyłem wagowo 50g suszu. Pita w dużej tykwie ceramicznej o pojemności do 400ml.

Moja subiektywna ocena: 4,5/10. Gdybym ją dorwał za dyszkę to by było ciut wyżej #janusz
#yerbamate #yerbamatewykopclub #amanda
źródło: comment_92OPvdOF8UR0VG2Vr8Ug0gkKy1KMd6Jy.jpg
  • 4
@casperod: jeżeli chodzi o najgorsze to piłem różne okropieństwa, ta jest po prostu słaba w smaku i mocy. Wydaje mi się, że spodobać się może tylko początkującym, no ewentualnie jako odskocznia od mocnych yerb typu pajarito.
@langigd: Masz rację. Amanda to jedna z najłagodniejszych yerb, jakie można znaleźć. Dodatkowo smakowe wychodzą im jeszcze słabsze. A najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że Polacy założyli tą plantację, więc można się spodziewać, że Amanda będzie kopać...