Wpis z mikrobloga

#miuipro #xiaomi #miui

Otrzymałem i niniejszym z bólem informuję, że ekipa MiuiPro postanowiła ograniczyć dostęp do pobierania ROMów MiuiPro do osób, które będą płacić opłatę za dostęp.

Dlaczego taka decyzja została podjęta?
Utrzymanie serwerów kosztuje. MiuiPro nie jest oficjalnym fanklubem Xiaomi, nie ma też żadnych sponsorów i wsparcia od Xiaomi, ponadto przez ostatnie 3 miesiące ekipa płaciła za utrzymywanie serwera budującego ROMy z własnej kieszeni - nie jest w stanie robić tego więcej. Ponadto dotychczas wiele osób sabotowało pracę ekipy, dodając linki do ROMów z pominięciem strony downloadu, tym samym pozbywając ekipę dochodów z reklam umieszczonych na witrynie, a przeznaczonych na dalsze funkcjonowanie serwera.

W związku z powyższym ekipa zdecydowała się na zablokowanie możliwości downloadu tylko do w/w grupy osób, co mnie niezmiernie smuci, ponieważ praktycznie uniemożliwia mi zachęcanie nowych osób do przejścia na MiuiPro - sądzę, że to fajna alternatywa, ale teraz... będzie ciężko (,) rozumiem ekipę, ale w tym momencie zamyka się darmowa droga pozyskania - moim zdaniem - jednej z lepszych alternatyw dla Globala..

Jednorazowe opłaty wynoszą:
- miesięczna - 1,5 dolara,
- roczna - 15 dolarów.

Po ich uiszczeniu i poinformowaniu ekipy w komentarzu do posta na stronie MiuiPro (poniżej link) wraz z zrzutem ekranu z płatności i podaniem nicka na stronie MiuiPro - ekipa doda Twój nick do listy osób, które mogą pobrać ROM. Osoby te będą też mogły pobierać aktualizacje OTA.

Więcej informacji: https://miuipro.by/ota/
  • 18
  • Odpowiedz
@Matpiotr: ja też nie wierzyłem własnym oczom, możesz mi uwierzyć. myślałem, że to kwestia tylko OTA, ale to jednak cały download...
@sssabae: jeśli nie będzie jakiegoś szczególnego zainteresowania, to chyba polskie tłumaczenie też upadnie - bo zgaduję, że wsparcie tutaj, w Polsce, dla tego ROMu będzie marginalne, jak tuż obok jest MIUIPolska. a dla kogo mam tlumaczyć, dla siebie?
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: wyrok śmierci na ten system. Jakby zrobili to profesjonalnie i z głową - np dla płatnych działające OTA, dla darmowych nie + obowiązkowo wygodny system płatności w stylu paypal - to jeszcze może coś by wyszło.
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI:

ekipa płaciła za utrzymywanie serwera budującego ROMy

Nie żeby coś, ale na Telegramie od Mi5 ziomek buildował 5 romów jeden po drugim prawie codziennie i jeszcze udostępniał serwer innym. Myśle, że mimo wszystko chłopaki chcą zgarnąć trochę szmalu, a nie na sam serwer.
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: Jesteś pewny, że tu nie chodzi tylko o OTA? Na ich stronie jest napisane:

Начиная со следующего (8.6.28) обновления загрузка еженедельных архивов прошивки MiuiPro посредством ОТА будет происходить на платной основе.

co oznacza, że od przyszłego update 8.6.28 aktualizacje odbywające się za pomocą OTA będą płatne
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: może zaktualizujesz wpis dla chętnych? Była podwyżka i jak ich tam nazwałeś "bracia za Buga" mają w zwyczaju nie aktywować dostępu i są na tyle mili że upominajacych się użytkowników blokują.
  • Odpowiedz