Wpis z mikrobloga

Ekran laptopa czarny. Zewnętrzny monitor działa jak na załączonym obrazku. Próbując naprawić ten problem pare razy udało się uzyskać podobny efekt na ekranie laptopa. Zeszłej nocy instalowały się aktualizacje windowsa. Teraz windows nie wstaje. Artefakty później są jeszcze gorsze, więc nie jestem w stanie zczytać błędu z tego nowego bluescreena z QRcodem.

Próbowałem rollbackować aktualizacje. Raz się to udało i system nawet wstał, nie wiem czy to przypadek czy nie. Za chwile blue screen i znowu to samo. Tym razem rollback już nie działa.

W biosie takie same artefakty jak na załączonym obrazku.

Zewnętrzny monitor połączony po VGA. Po HDMI nie ma sygnału wogóle.

Zbootowałem ubuntu z pendrive. Artefakty takie same jak na załączonym obrazku. Nie można zmountować partycji z windowsem, cały czas krzyczy, że nie została poprawnie zamknięta i co najwyżej mogę ją otworzyć w read only.

Mógłbym przeinstalować system, ale patrząc na to, że w biosie, w recovery windowsa i na zbootowanym ubuntu problem jest mniej więcej ten sam to wydaje mi się, że to nic nie pomoże i spaliło mi się coś sprzętowego.

Podociskałem ramy, przygrzałem troche suszarą, pokręciłem obudową. Nie mam więcej pomysłów.

Podejrzewam, że to karta graficzna odmawia współpracy. Ktoś ma jakieś inne pomysły jak to sprawdzić?

#naprawalaptopow #laptopy #komputery #sprzetkomputerowy
smi3tana - Ekran laptopa czarny. Zewnętrzny monitor działa jak na załączonym obrazku....

źródło: comment_zteGla0u4oWMoLXvdY1peZgnx726EaqL.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz