Wpis z mikrobloga

@cleanfading: Ziomeczku zrobiłem DOKŁADNIE to co zamierzasz. Miałem 965, zamieniłem na FX-8320 i niestety przyrost był bardzo znikomy. Dopiero przejście na platformę wyżej (DDR4, ryzen) dało faktycznego kopa.
  • Odpowiedz
@cleanfading: W grach przyrost był, ale nie był tak duży jak się spodziewałem. Ja za procka dałem 250 zł (w sumie dalej mam cały zestaw, muszę go w końcu sprzedać).
W programach ciężko mi stwierdzić bo teraz większość rzeczy robię na służbowym laptopie.
  • Odpowiedz
@cleanfading: Też tak myślałem a jak już dostałem procka to jak zmiana była na poziomie 10% to góra. Moim zdaniem nie warto, lepiej odłożyć kasę na zmianę całej platformy.
No i dolicz sobie do tego chłodzenie bo na boxowym jest ogólnie dramat w starych AMD.
  • Odpowiedz
@cleanfading: No super teścik, jedna gra dodatkowo z dziwnymi wynikami, których redakcja nie potrafiła wytłumaczyć.

Różnica jeśli chodzi o IPC i wydajność jednowątkową jest mała, więc starsze bądź gorzej zoptymalizowane pod procesor gierki będą chodzić podobnie.

Nowsze gry lepiej wspierające wielowątkowość powinny sobie radzić dobrze (tak długo jak nie obciążają za mocno pojedynczego wątku jak np. PUBG - ale grać się da).
  • Odpowiedz
@cleanfading: Szkoda pieniędzy na trzymanie się tej podstawki. Ja bym opchnął to wszystko i przesiadł się na jakieś używane i5 serii trzeciej lub czwartej. Dla mnie przesiadka z phenoma II 945 na i5 4690k się opłaciła, wreszcie można było napierniczać w gry multi na przyzwoitym poziomie nadal można, bo hula mi na 4.9 GHz aktualnie :D
  • Odpowiedz