Wpis z mikrobloga

Mirki z #amiga #amiga500 #retrogaming
poszukuje tytułu gry z Amigi. Kumpel miał kiedyś Amiga 500 za gówniaka, pamiętam jak przez mgłę gierkę, w którą u niego grałem.
A że wspomnienie bardzo mętne, to i mój opis będzie bardzo pokrętny
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co pamiętam:
- okładka dyskietki i obrazek na cały ekran, który pojawiał się na początku: zbliżenie na brodatą twarz, być może czarnoksiężnika,
- klimat fantasy/rycerski/średniowieczny...
- jesteśmy chyba rycerzem, albo jakimś innym średniowiecznym ludkiem (może łucznik, może rycerz... nie pamiętam, na pewno czymś się strzelało/rzucało)
- platformówka, przy czym ekran się nie przesuwał, a przechodziło się w prawo pomiędzy statycznymi, jednoekranowymi planszami,
- pamiętam 2-3 pierwsze poziomy (dalej nikt nie zaszedł ( ͡ ͜ʖ ͡) ):
1. z naprzeciwka z prawej strony idzie rycerz z tarczą. Jak w niego nie strzelimy, to przejdzie obok nas i nic nam nie zrobi. Chyba było też jakieś ognisko do przeskoczenia.

2. chyba skakało się po jakiejś górce/platformie. Chyba nie było nic, co mogło nas zabić

3. Baba jaga rzucająca w nas pociskami.... możliwe że siedziała na drzewie

Jeśli znajdzie się magik, który po takim opisie wpadnie o co mi chodzi, a mi uda się znaleźć jakieś info na temat tej gry, emulator z ROMem albo cokolwiek, co mi odświeży pamięć i pozwoli potwierdzić, że to rzeczywiście ta gra, to będę dożywotnio wielbił go i uważał za guru Amigowego. A i myślę, że się jakoś odwdzięczę :)
  • 7
PS. Podejrzewam że gra mogła być generalnie strasznie słaba, bo kumpel nagrał na dyskietkę później coś innego. Ale sentyment i ciekawość nie pozwala mi zapomnieć :)
Raczej też nie zapisała się w kanonie najlepszych gier na Amigę, bo nigdy nigdzie jej w żadnym zestawieniu nie spotkałem
@BeppoLevi z Wypokiem nic nie jest niemożliwe ( _)
Mirku, nie mam pojęcia jak to zrobiłeś po tak szczegółowym opisie, ale czapki z głów...
3 minuty gameplay'a i już widzę, czemu kumpel skasował tą grę... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mirku, jako że dobrze idzie, może pomożesz z 2 opisem. Ten będzie krotki, ale sama gra była spoko, więc chyba też bardziej popularna:

- platformówka typowa
@tegie: grałem nie dawno w risky woods i czaszka obracająca planszę do góry nogami zapadła mi w pamięć :) + trupy
często wystarczy jeden szczegół - dlatego zawsze warto dawać nawet najmniej istotne informacje które się pamięta :)