Wpis z mikrobloga

#gry #pytanie
Mała powtóreczka z wczoraj, bo niestety jestem idiotą... Ale przechodząc do sedna: Co naprawdę dobrego opłaca się kupić na wyprzedaży steam? Myślałem nad Final Fantasy XV, 81 złotych o ile się nie mylę, ale styczności z Finalami nie miałem (obawiam się niezrozumienia fabuły i tego, że umknie mi trochę faktów, jak w Automacie, tj. Bilbioteka, Kaine, Projekt Gestalt itp.), poza tym "Windows Edition" nie napawa optymizmem, kompa wprawdzie mam naprawdę dobrego, ale widząc po przypadku NieR:Automaty czasami to on się dusił z modem graficznym, ale to już problemy optymalizacyjne tych portów. Ewentualnie Ori and the Blind Forest, ale tu nie wiem kompletnie czego się spodziewać, więc tu moja prośba o jakiś opis tych 2 gier tak mniej/więcej jak ktoś grał, szukam raczej czegoś z ciekawą fabułą i/albo przyjemnym gameplayem, więc nie muszą to być konkretnie te gierki. Stylistyka dowolna. Budżet powiedzmy, że do 100zł za wszystko
Ano i z tych bardziej znanych skończyłem/posiadam:
Wiedźmaka 3
Saints Row 3/4/Gat out of Hell
NieR: Automata
Isaac : Rebirth
Slay The Spire
Skyrima
Tomb Raidery, jak na razie wszystkie
Life is Strange
*Skromnie, ale zawsze coś...
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TenCoNicNiePisze: ja gram około 5 godzin i co 40 minut się wysypuje. Na steamie pisze, że problem dość często się zdarza,gra ma problemy z wyciekiem pamięci.
  • Odpowiedz
@TenCoNicNiePisze: Automata nie chodzi na "naprawdę dobrym kompie"? U mnie na 1060 śmiga, to jest gra konsolowa wymagania ma na poziomie tostera. A FF15 to bym sam kupił bo cena koło 200 była zaporowa. Ale nie widzą mi się zbytnio te ostatnie finale. Trochę zbyt zachodni klimat cisną, niby świat otwarty ale niby nie, małe party bez możliwości wyboru (do niedawna można było grać tylko głównym bohaterem), brak dupeczek z
  • Odpowiedz
@drzuo: Chodzi mi o moda graficznego, jak połączysz FAR + GPUnity Texture Pack V0.43 to kuleje i to mocno momentami, klatki czasami spadają do 1, może nie w trakcie walki, ale np. w prologu się zdarza (przelot do fabryki), a średnia klatek na moim kompie wynosiła około 45. Wiadomo, nie jest to niegrywalne, ale upierdliwe. GTX 1060 6GB, Ryzen 1700, więc sprzęt nie jest aż tak zły.
A co do
  • Odpowiedz
@TenCoNicNiePisze: Final 15 nie ma nic wspólnego z poprzednimi (oprócz standardowych nazw postaci, summonów itp.), Nier też z tego co wiem nie wymaga znajomości poprzedniej, jakieś tam smaczki są ale można na youtube zobaczyć. Przy FF15 po prostu chcieli zrobić trochę jak Marvel że jedno uniwersum a różne media. Ale mi się np nie chce oglądać jakiegoś filmu w necie który niby jest prologiem do gry albo szukać anime wypełniającego
  • Odpowiedz
@drzuo: Teraz aż się zastanawiam nad tym Finalem, no nic, przemyślę przez noc i coś ogarnę, czasu wolnego od groma to może jest do idealny moment na zagłębianie w to uniwersum, chociaż nadal pozostają wątpliwości co do tego wysypywania się, o którym pisał sad-.
I tak, w Nierze nie potrzebna była znajomość, ale ułatwiała zrozumienie niektórych rzeczy. Gdybym skończył pierwszego NieRa albo jakiegokolwiek drakengarda nie miałbym takich "dziur" w pewnych
  • Odpowiedz