Wpis z mikrobloga

Nazwa: Rosamonte Elaborada Con Palo
Kraj pochodzenia: Argentyna
Skład: yerba mate elaborada
Opakowanie: papierowe lakierowane
Masa w opakowaniu: 500g
Cena: 16,79 zł

Piłem tylko jako terere.

Yerba, która ponoć przez długi czas leżakuje razem z drewnem różanym, dzięki czemu ma przejąć część jego aromatu.
Ja co prawda w aromacie tej yerby żadnego drzewa różanego nie czuję, ale na pewno mogę powiedzieć, że da się wyczuć zapach słodki zapach siana i suchego drewna, starych desek. Trochę przypomina zapach panujący latem w starych drewnianych stodołach. Jednocześnie zapach jest wyczuwalnie słodki.

W smaku na pierwszym planie jest dymność, może wręcz nawet spalenizna. Goryczka jest średnia, taka trochę palona. Zalega dość długo, ale nie jest na tyle mocna, żeby język od niej "drętwiał". Po wypiciu w ustach bardzo długo utrzymuje się ziemisto-drzewiasty posmak.

Ogólna ocena: 5,5/10.

#yerba #yerbamate #gobipijeyerbe
gobi12 - Nazwa: Rosamonte Elaborada Con Palo
Kraj pochodzenia: Argentyna
Skład: yer...

źródło: comment_vBWf2Sof6kBSXivn5URZ39DbUpuXtyZn.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@gobi12: ja tam lubię rosamonte, idealne dla nowicjuszy, lekko pobudza, można pić śmiało przed spaniem, nie jest zbyt pylaste, dopiero przy 7-8 zalaniu traci smak(matero-wazon cejrowskiego na 3/4 zapełnione).
  • Odpowiedz
@Arturrow: Dokładnie opisałeś kilka rzeczy, które w pośpiechu pominąłem. Pobudza w sposób lekki/średni, ale jest to odczuwalne. I rzeczywiście bardzo długo trzyma, nie wypłukuje się szybko, jeden zasyp mi spokojnie starcza na 6 godzin siorbania w biurze.
  • Odpowiedz
@gobi12: Chyba każdy, kto kupił Rosamonte daje się nabrać na nazwę. Rosamonte nie leżakuje z krzewami różanymi. To tylko taka miła dla ucha nazwa. Kojarzy mi się trochę z telenowelą... Myślę, że lepiej wyjdzie przygotowana na ciepło. Uwolni się taki specyficzny aromat kojarzący się bardziej z popołudniem, gdy wszystko odpoczywa i po całodziennym skwarze.

Tak smakuje klasyczna yerba z Argentyny. Obawiam się, że porównanie jest do Mate Verde nie jest trafione,
  • Odpowiedz