Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Byłby ktoś w stanie udzielić mi kilku rad odnośnie strojenia lpg?

Bo nie do końca rozumiem instrukcji jak ma wyglądać proces zbierania mapy / czasów wtrysków.
Mam na każdym biegu spokojnie liniowo rozpędzać auto na normalnych obrotach tak jak podczas spokojnej jazdy?
Czy na każdym biegu cisnąć z butem w podłodze?
A może rozpędzić się do określonej prędkości, utrzymać ją przez jakiś czas, przyspieszyć, znowu utrzymać i tak dalej?

Jedziemy na benzynie, utrzymujemy stałe obciążenie silnika i obserwujemy czasy wtrysku benzyny. Załóżmy, że czasy utrzymują się na poziomie 4,5 ms. Teraz przerzucamy na GAZ. I sprawdzamy, co dzieję się z czasem wtrysku benzyny. Jeżeli spada np. do 4 ms klikamy na kropkę mnożnika i opuszczamy ją w dół - strzałką na klawiaturze- do momentu, aż czas wyniesie tak jak na benzynie 4,5 ms. Jeśli natomiast czas się wydłuży np. do 5 ms to podnosimy daną kropkę mnożnika do góry tak by czasy zmniejszyły się do 4,5 ms. I tak robimy dla różnych czasów wtrysków przy różnych obrotach.

#lpg
  • 5
  • Odpowiedz
@Beeercik: mnie się wydaje, że po prostu stałe i ja bym trzymał w okolicach gdy silnik chodzi optymalnie. Ale poczekaj jeszcze na potwierdzenie kogoś, bo się nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Beeercik: Gdy ostatnio coś stroiłem, to u Mastersa w Katowicach. Dwa miesiące później szkoda całkowita. :D Dlaczego porywasz się na rzeczy, których nie rozumiesz? Powinieneś szukać pomocy tam, gdzie ci zapalniczkę z samochodu zrobili.
  • Odpowiedz
@Beeercik: Jaką masz instalacje? Staga albo coś podobnego?

Jeśli to stag to najlepiej zbierz sobie punkty benzyny jadąc na 3 lub 4 biegu na obrotach 2000-3000 tak aby znacznik obciążenia utrzymać przynajmniej 3 sekundy w miejscu (ostrożnie operuj pedałem gazu a nie jakbyś jechał na rajdzie bo jak nie utrzymasz znacznika w miejscu to punktów nie będzie ci zbierać). Jak już pojawi ci się linia benzyny to jedź na gazie
  • Odpowiedz