Wpis z mikrobloga

@Hejterro: bardziej szukam czegoś na start żeby zacząć się tym zajmować nie jestem przekonany że da się w photoshopie pracować z lapkiem na kolanach ale przenośność to must have, dlatego zastanawiam się nad air albo jakimś starszym macbookiem tylko nie wiem czy photoshop na tym będzie dobrze działać

@xandra: co?
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario co ma wspólnego marka laptopa z wykonywanym zawodem? Ja mam Acer Aspire 5 a robię strony www i do druku grafiki, najważniejsze to matryca i ilość ram jeśli chodzi o Photoshopa, Mac jest przereklamowany, owszem sam system jest spoko ale potrafi to samo co Winda więc po co przepłacać? Dodatkowo na laptopie z Windows można pograć w przerwie od pracy.
  • Odpowiedz
Air może być za słaby. Lepiej używany Macbook Pro. Spokojnie da radę z Photoshopem. Jeśli nie będzie wersji z SSD to musisz dysk wymienić po zakupie. Jeśli zajmujesz się webdesignem to w końcu trafisz na projekt w Sketchu, a on jest tylko na maca, więc nie słuchaj tych głupot, że windows wystarczy.
  • Odpowiedz
@xandra: bo chce mieć macbooka ot takie marzenie i dodatkowo chce spróbować webdesignu i sie zastanawiam czy air będzie ok
@schriker: sketch, photoshop, adobeXD może ilustrator
@gregor40: Odrazu rurko artysta, czemu zostaje zaszufladkowany przez to że chce mieć macbooka ?
@havocki: Super ale ja nie pytam czy wizerunkowo mi będzie macbook pasował tylko czy da się na nim odpalić photoshopa i komfortowo pracować, szukam
  • Odpowiedz
Skoro tylko webdesign to da radę byle dysk miał ssd I z 8gb Ramu, napewno fajnie się projektuje na 13 calowym ekranie
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario to musisz brać pod uwagę rozdzielczości jeśli laptop nie będzie za mocny a masz dużą rozdzielczość na monitorze to może Ci zamulać, mam 27" 2k ips właśnie pod grafikę ale podpięty po pc
  • Odpowiedz
@xandra: @havocki: ciekawe jak się Wam projektuje aplikacje mobilne w photoshopie który nie potrafi dobrze zrobić artboardów lub w xd, który jeszcze przez przynajmniej 2 lata nie będzie konkurencją dla sketcha xD

@mirasKo-Kalwario: za 4k weźmiesz używkę pro z 2015 roku. Mam takiego i jeszcze spokojnie 2-3 lata będzie śmigał jak miło. Do projektowania weba i mobile tylko sketch, nie ma co z tym dyskutować. Nie
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: Bo Apple są wybierane przez osoby o mikrej wiedzy technicznej na podstawie mody. Rzeczywiście ekosystem MacOS kilka lat temu górował nad innymi OSam, w szczególności na Windowsem. Teraz już różnica się zatarła a Maki są zbyt drogimi, zbyt ubogimi w funkcje drogimi zabawkami dla rurkowców.

Do grafiki potrzebujesz laptopa i porządny monitor z możliwością kalibracji. Do programowania - niezawodny i wygodny sprzęt. Za 4000 nie kupisz porządnego stanowiska pracy.
  • Odpowiedz
@gregor40: xD a po co Ci do webdesignu super monitor z możliwością kalibracji jak i tak potem to zostanie wyświetlone na gównianych monitorach i telefonach gdzie tych barw nie będzie i tak widać? To nie druk, żeby mieć jak najlepsze odwzorowanie kolorów na monitorze.
  • Odpowiedz