Wpis z mikrobloga

Mireczki jakiego diesla tankujecie w starych silnikach? Bo mam 14 letni D4D i się zastanawiam bo jeden kolega mi tlumaczy ze ten drozszy mu wydluzy czas zycia a jakis artykul pisze ze drozsza ropa rozpusci syfy w silniku i sie zatka i popsuje xD #motoryzacja
  • 9
@Adass: jezeli chcialbys wyczyscic silnik i uklad to trzeba kupic jakis dodatek do paliwa od liqui moly. Te "vervy" to pic na wode, lekko zwiekszona liczba cetanowa i nic po za tym. Mozesz lac co chcesz i tak nie poczujesz roznicy. Nic ci sie nie zapcha i popsuje.
@Adass w vaginie seat 2011 1.6 TDI tylko verve na Orlenie , raz było na Intermarche lane i wtrysk si poszedł ye..* a w japońcu 2005 1,6 klekot (z Francji) też tylko verve . W obu verva się sprawdza i nie ma awarii. Z tym że od półtora roku regularnie dolewam do KAŻDEGO tankowania Skydd BlackArrow uszlachetniacz do diesla, cały rok, do każdego tankowania.
@Adass: zawsze odpalam japońca w zimie - nawet -17C cała noc pod chmurką, pali po 2 obrotach rozrusznika.
Są opinie, że na vervie - ponoć bardziej kalorycznej - więcej km przejedziesz. Nie sprawdzałem tego, bo nie leję zwykłego EkoDiesel, więc nie mam porównania a poza tym każdy miesiąc inaczej trasy robię.
Najgorszy bilans na całym baku to było 500 km - dużo pracy silnika na parkingu, 90% w mieście króciutkie dystansy.
@Adass: czy zauważyłem korzyści....hm... 1.uruchamiam japońca pod chmurą stojącego od zakupu w 2015 r. (japoniec z 2005 r.) już trzecią zimę bez problemó 2.nie zauważyłem żadnych awarii ani w japońcu ani w vaginie 33 zł za litr Skydda to nie majątek , na paliwo miesięcznie wydaję dużo więcej a ta butelka skydda wystarcza na te 2 samochody na pół roku około