Wpis z mikrobloga

#pracbaza zwalniam się z końcem lipca w związku z tym przysługuje mi 11 dni urlopu w tym roku. Czy firma może nie zgodzić się żebym wykorzystał swój urlop? Czy jeśli tak to mogę wziąć 4 dni na żądanie czy mniej że względu na to, że e to nie jest cały rok?
  • 14
@RBNG:

Urlop na żądanie został przewidziany w Kodeksie pracy jako prawo pracownika, aby w sytuacjach nagłych i losowych mógł usprawiedliwić swoja nieobecność w pracy. Co za tym idzie, może zdarzyć się tak, że urlop na żądanie jest bezpodstawny i pracodawca może odmówić jego udzielenia. Dzieje się tak w przypadku, kiedy pracownik od jakiegoś czasu wie o swojej nieobecności w danym terminie, a pracodawca nie udzielił mu urlopu wypoczynkowego w tym dniu
@RBNG podobns sytuacja u mnie z tym ze chcialem porozumienie stron na tydzien a szef ze nie, bo jestem super i mam sie zastanowic. Przynioslem po tygodniu wypowiedzenie do konca przyszlego miesiaca i rozbolaly mnie plecy ((oo))
@zjembigos zwykle symuluje bol plecow zeby dostac recepte na tramadol. Wiec i l4 (a od dawna to juz sie ZLA nazywa ;) ). Najlepiej isc do lekarza dyżurnego i klamac. Ale trafilem na tego samego dziada i #!$%@? mnie pogonil. Potem podszedlem do psychiatry i mi wypisala bez problemów.