Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiś czas temu założyłem konto na #revolut i dostałem fizyczną kartę. Mam tam wpłacone 20zł które trzeba było wpłacić żeby była darmowa.
Wybieram się teraz zagranicę i mam na koncie w banku trochę Euro, czy mogę zmienić walutę w której operuje na koncie i płacić bez przewalutowywania?
  • 17
@marek-wozniak-750: jakie przewalutowanie? Wpłacasz na Revolut euro i płacisz w euro, nie ma tutaj żadnego przewalutowania xD Ale jakbyś nie miał ojro to wtedy jest automatyczne przewalutowanie z innej waluty przez Revoluta.
@marek-wozniak-750: pamiętaj tylko, żeby nigdy nie korzystać z przewalutowania o które pytają niektóre terminale, bo wtedy będziesz miał podwójne (np. EUR -> GBP -> EUR), jedno po stronie dostawcy karty, a drugie Revoluta. Tyle teorii :P
@marek-wozniak-750: a sorka, pomyliłem Cię z OPem. Ale odpowiedź się w sumie nie zmienia. Przewalutowanie musi być tylko po stronie Revoluta. Terminale nie mogą sobie przewalutowywać automatycznie, mogą tylko pytać i niektóre tak robią. Na jakieś 50 płatności miałem tak tylko 2 razy w PL.
@marek-wozniak-750: nie wiem dlaczego nie potrafimy się zrozumieć, ale wydaje mi się, że oboje wiemy jak to działa xD Patrząc pod względem ekonomicznym, przewalutowanie musi być tylko po stronie Revoluta (może też w ogóle nie być przewalutowania jeśli nie jest potrzebne). A terminale czasami oferują niekorzystne przewalutowanie po kursie dostawcy karty, tyle.
@DiKey: zrozumiałem: sugerujesz że terminale raz pytają czy przewalutować a raz nie - dlatego pytam bo wg mnie terminal widząc kartę w funtach musi spytać czy chcemy płacić w walucie tubylczej /wtedy revolut wyplaci złotówki/ czy przewalutować z funtów na walutę tubylczą /wtedy terminal zarząda funtów i przeliczył na walutę tubylczą/