Wpis z mikrobloga

Firmomirki i firmomirabelki - jaki jest sensowny % leasingu na nowy samochód brany na firmę? Od razu mówię, że nie na wartość katalogową (jak np. wymaga Audi Perfect Lease) tylko na taką z uwzględnieniem rabatu. 3 lata z około 20-30% wpłatą własną. Pytam, bo zaproponowano mi pomiędzy 111%, a 116%, co uważam za żenującą ofertę. Wiem, że w Skodzie można ugrać nawet jakieś kosmiczne 100,85%, ale to chyba rzadkość.

#kiciochpyta
#leasing
#samochody
#firma
  • 20
@darth_tazar: ja kupowałem w zeszłym roku renault i 40% wpłaty własnej, 3 lata okres leasingu - 103% (plus jeszcze jakieś gratisy, dobrą cenę auta itd). Ostatnio znajomy w Mazdzie się dopytywał to nawet na 2x50 i 3x33 mieli tragiczne oferty (wychodziło coś około 115%).
@darth_tazar: @Harmonijka: @mDick: 2018 rok a ludzie dalej uważają, ze na koszt leasingu składa się piękna gola rata

@kuraku: może nie koniecznie efl ale przy zakupie samochodu warto zadzwonić do kilku dealerów, potem obdzwonic z 5 banków i pomarudzic ze droga oferta, to wreszcie ktoś wpisze w polu „zarobek” 0 żeby tylko zrobić Leasing dla sztuki nawet za darmo
@mebel: co Ty kolego #!$%@??
podając % mówimy o całkowitym koszcie lizingu. Więc jakie jeszcze dodatkowe koszty masz?

Jak masz podane RRSO w banku to też uważasz, że to nie jest koszt całkowity? Chyba, że o czymś nie wiem to rozwiej moje wątpliwości.
@darth_tazar: Przy 3 latach, 25% wkładu własnego i 1% wykupu zapłacisz rynkowo między 104% a 106% w zależności od Twojej wiarygodności (ratingu).
Oferta Perfect Lease mimo,że liczona od ceny katalogowej jest naprawdę dobra, bo można powiedzieć że dostajesz rabat ok. 9% (oni finansują koszt leasingu za Ciebie) + wykup w bardzo rozsądnej cenie.
@ones: ech, czyli inne salony to samo :/
@kuraku: warto o to kruszyć kopię? Bo tam pewnie jest więcej kruczków niż w normalnej salonowej ofercie.
@prokopek92: To brzmi super-zachęcająco, szkoda tylko, ze nie mają kompletnie nic interesującego w ofercie :(
@Jarek-FmLeasing: Tego się będę trzymał. W VW na dzień dobry w konfiguratorze dają 108%, więc to lepszy pułap niż salonowe 112-116% gdzie indziej. Popytam.
@krupek: No więc
@darth_tazar: Przede wszystkim kluczowe jest abyś nie kierował się magicznym 110% i 105% - to teksty marketingowe. Dla leasingu 0% wpłaty własnej , 3 lata i wykup 50% (chyba "najostrzejsza" wersja) oferta 110% będzie jak najbardziej akceptowalna, a brzmi "źle". A dodając 20% wpłaty i np. 10% wykup, oferta za 110% będzie fatalna i można będzie oczekiwać 105-106%.
Generalnie przy usługach finansowych rzadko jest kosmiczny rozstrzał w marży, zazwyczaj większość bazuje
@krupek: No w moim przypadku na dzień dobry mam 26% rabatu na auto stockowe z 2017 (~50tys. zł), to chyba widzę skąd to się bierze. "Dobra, dajmy mu rabat z kosmosu, ale odrobimy się na leasingu". Bo na leasingu tracę względem średniej czyli 105-107% około 10-12 tys. zł więc #!$%@? takie rozwiązanie.