Wpis z mikrobloga

Wykopowicze, nie pozwólmy Unii Europejskiej zniszczyć Internetu!

Już 20 czerwca Parlament Unii Europejskiej będzie głosował za wprowadzeniem nowego prawa autorskiego, które zablokuje swobodną wymianę treści w internecie. Prawo autorskie dotyczy wszystkich (nie tylko muzyków, fotografów czy twórców filmów), dlatego jego zmiana będzie oddziaływać także na Ciebie.

W 2012 roku, gdy pojawiło się zagrożenie wprowadzenia w życie ACTA, Internauci oraz twórcy serwisów internetowych przyłączyli się do protestu, w którym wzięło udział ponad 60% polskiej sieci. Dziś stoimy przed takim samym zagrożeniem dla wolności słowa, jakie mogło wprowadzić ACTA. Dlatego i tym razem nie chcemy pozostać bierni.

Wspólnie możemy się temu przeciwstawić i wpłynąć na decyzję Parlamentu. Nie bądź bierny. Walcz o wolny Internet!

------> Przyłącz się do akcji!

#saveyourinternet #antyart13 #deleteart13 #acta2018 #wykopblog
wykop - Wykopowicze, nie pozwólmy Unii Europejskiej zniszczyć Internetu!

Już 20 cz...

źródło: comment_ELXtxTK7NnSc1rHHjZoNV6MKOKOxf7TD.jpg

Pobierz
  • 294
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie wrzucisz niczego co nie jest twoje np memów


@LegionPL: A nie uważasz, że wykorzystywanie zdjęć do memów które posiadają prawa autorskie jest ok? Bo ja uważam, że nie. Autor ma prawo decydować co dzieje się z jego pracą.
  • Odpowiedz
dajecie ludziom shadowbany za wklejanie Lewandowskiego


@kulaty: Shadowbany to reakcja na działania odbiorców postów, nie moderacji. Możesz go dostać gdy wiele osób doda Cię na czarną listę lub gdy nagle pojawi się wiele prawidłowych zgłoszeń na Twoje treści. To narzędzie użytkowników, nie moderacji. Jeśli więc oberwałeś shadowbanem, musisz poprawić swoją aktywność, bo najwidoczniej nie jest ona interesująca dla pozostałych osób. Może Wykopowiczom znudził się już milionowy mem z Lewandowskim? ;-)
  • Odpowiedz
@LegionPL: Ja bym chciał żeby było uregulowane to, że na przykład człowiek zajmujący się fotografią miał SKUTECZNE narzędzia, jeśli jego zdjęcia są wykorzystywane np. w memach. Nie widzę tu sprawiedliwości - serwisy internetowe te zdjęcia kupują, a ludzie używają ich podpi....jąc je z tych serwisów i tworząc z nich memy. To jest chore.
  • Odpowiedz
@LegionPL: Ale ja nie płaczę. Dostałem bana za "lewakowanie" na polfejsie, i ok. Ich serwis - ich zasady, mogą sobie banować kogo chcą wg. własnego widzimisię. Nie mam z tym problemu.
Natomiast podoba mi się, że coraz więcej serwisów banuje drugą stronę sporu jeśli przegną w swojej tępawej propagandzie - to jest kurs który mi osobiście się podoba, ale oczywiście nie każdemu musi.
  • Odpowiedz
@anonimek123456: Trzeba by było mocno popracować nad tematem czy dajmy na to gdy ty zrobisz rysunek dajmy na to myszki miki to czy powinieneś mieć prawo go wykorzystywać czy jednak nie bo niby rysunek twój ale jego treść już nie. Naprawdę trudno by było zrobić uczciwe i sprawiedliwe prawo autorskie które mogło by funkcjonować w ue.
  • Odpowiedz
@anonimek123456: Ja mam inne podejście gdyż nie pochwalam i nie akceptuje banowania za "poglądy" nie ważne czy lewak czy prawak czy inny komuch albo naziol. Takie samy zasady dla każdego.
Ale przynajmniej jesteś konsekwentny.
  • Odpowiedz
gdy ty zrobisz rysunek dajmy na to myszki miki to czy powinieneś mieć prawo go wykorzystywać czy jednak nie


@LegionPL: Moim zdaniem masz prawo go wykorzystywać, ale musisz się liczyć z konsekwencjami, że właściciel tego znaku, czyli tej myszki, może ci wytoczyć proces i słusznie wygra, jeśli będzie go wykorzystywał. To raz. Dwa - nikt nie powinien mieć prawa tej myszki zabrać i używać jej np. w memach.
  • Odpowiedz
Takie samy zasady dla każdego.


@LegionPL: W przestrzeni publicznej - absolutnie się zgadzam. Ale w przestrzeni niepublicznej - np. na jakimś zamkniętym forum, czy w kręgu jakichś ludzi, bardziej szanuję prawo do swobody właściciela serwisu do swobodnego rozporządzania treści, które się w nich umieszcza. Dlatego np. nie mam problemu z wewnętrznymi zasadami kościoła, choć osobiście uważam, że to straszny rak, to przez myśl mi nie przeszło, żeby ingerować w ich
  • Odpowiedz
@wykop: usuwanie postów z gorących po tym jak zebrały setki plusów i nie zostały wymodelowane też? ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie miałem żadnego wymoderowanego postu od kwietnia, także coś mi się w tym tłumaczeniu nie zgadza.
  • Odpowiedz
mam mieszane uczucia


@Siotson: Bo mieszasz dwie sprawy - cenzurę lokalną i globalną. W lokalnej, czyli swobodzie zarządzania serwisem przez prywatną osobę nie widzę tutaj problemów. Wykop może sobie banować ludzi z prawej, a jak im się odwidzi to ludzi z lewej. Na tym polega wolność przedsiębiorcy. Problemem jest tutaj cenzura globalna, gdzie np. rządy banowałyby treści prawicowe albo lewicowe. To byłaby porażka. Każdy ma prawo założyć swój serwis wg.
  • Odpowiedz